W Tygodniu Modlitw o Powołania podzielą się z Wami świadectwem osoby, które realizują swoje powołanie w różnych formach życia. Podejmują oni na co dzień swoją drogę z Jezusem w konkretnym miejscu i w konkretnym działaniu. Dziś o Bożym wołaniu w swoim życiu opowiada ks. Michał, który jest absolwentem urszulańskiego przedszkola w Sierczy.
Wszystkich szukających Boga na swoich ścieżkach, zapraszamy do chwili zatrzymania się i krótkiej refleksji duchowej. "Dla kogo jestem" - czy zadałeś sobie kiedykolwiek to pytanie? Może warto dziś - w Niedzielę Dobrego Pasterza - o tym pomyśleć i otworzyć swoje serce na SZUKAJĄCEGO?
Dla trzech naszych sióstr dzień 3 maja 1960 roku był wyjątkowy, gdyż związały się wtedy z Bogiem przez śluby czystości, ubóstwa i posłuszeństwa. Jubileusz s. Blandyny, s. Cecylii, s. Walentyny zbiega się z niedzielą Dobrego Pasterza, rozpoczynającą tydzień modlitw o powołania.
24 kwietnia urszulańskie liceum we Wrocławiu obchodziło pożegnanie maturzystów. Uroczystość rozpoczęła się, tradycyjnie, Mszą Świętą, która po raz pierwszy była transmitowana przez Internet...
Zapraszamy was do obejrzenia drugiego odcinka "Pytania o powołanie", w którym podejmiemy refleksję dotyczącą towarzyszenia Jezusowi i bycia z Nim w swojej codzienności. Spróbujemy znaleźć odpowiedzi na pytania: Co jest istotne na drodze powołania? Co może być pomocne w budowaniu relacji z Jezusem?
W Czwartą Niedzielę Wielkanocną, 3 maja 2020, przeżywać będziemy Niedzielę Dobrego Pasterza rozpoczynającą 57. Tydzień Modlitw o Powołania do Kapłaństwa i Życia Zakonnego. Zapraszamy Was do wspólnej refleksji i szukania odpowiedzi na pytania: Co to jest powołanie? Jak Jezus powołuje uczniów? Co jest istotne w drodze powołania? Mamy nadzieję, że pomocny w tym będzie nasz nowy cykl filmowy.
Zastanawiacie się, gdzie można by pójść w sytuacji, w jakiej obecnie się znajdujemy? Wyjazdy chwilowo zniknęły z horyzontu naszych możliwości, ale niezależnie od wszelkich okoliczności zewnętrznych jest możliwa podróż w głąb. Nasze własne serce, pamięć, wyobraźnia- tyle do odkrycia i to bez wychodzenia z domu (co aktualnie się liczy :D )! Jeśli ktoś chce ruszyć z miejsca, zapraszamy na ,,dzień skupienia online”.
O urszulańskim SERVIAM mówią nam: maturzystka z Wrocławia, urszulanki ze wspólnoty Generalatu w Rzymie, nauczyciel LO z Wrocławia, misjonarki z Polski i ze Słowenii pracujące obecnie w Chile, uczeń LO z Wrocławia, oraz absolwent Szkoły Podstawowej w Krakowie wraz ze swoją mamą.
Bóg ma upodobanie w prostych i zwykłych rzeczach. Swoim codziennym SERVIAM dzielą się siostry ze wspólnoty z Rybnika. Chwalić Pana w codziennej służbie - niby prosta sprawa, a jednak jest to wyzwanie, które nadaje smak naszemu życiu.
To SERVIAM wymagało wyjścia z domu, ale podobno zaczynamy powoli wracać do "normalności" i wychodzić z naszych domów? Ta niespodzianka filmowa przekroczyła nie tylko granice naszego kraju i kontynentu, ale i nasze oczekiwania. Cieszymy się ogromnie, że Urszulanki z Indonezji dołączyły do nas i dzielą się z nami kawałkiem swojej codzienności. Dla Serviam nie ma żadnych granic! Chwała Panu!
Swoją miłością do Serviam dzieli się z nami brat Seweryn z Zakonu Bonifratrów. Przy okazji też przekazuje nam "strawę duchową" o służbie:) Zawsze mamy dwie opcje do wyboru - Mogę służyć sobie samemu, a mogę też służyć Bogu i bliźniemu. Wybór należy do ciebie. SERVIAM - życie realizuje się w darze z siebie!
W dzisiejszych czytaniach przeplata się jedno wielkie orędzie: Miłosierdzie Żyjącego dotyka wspólnoty uczniów, każdego chorego i wątpiącego.
Miejmy zawsze serca rozpalone miłością.
św. Aniela Merici