logo
Aktualności

Stacja meteorologiczna UrsusMeteo w rybnickiej szkole

Stacja meteorologiczna UrsusMeteo w rybnickiej szkolePrzy urszulańskiej szkole w Rybniku 30 maja 2018 r. została oficjalnie otwarta stacja meteorologiczna - UrsusMeteo.

W uroczystości uczestniczyli Pan Wojciech Świerkosz - zastępca Prezydenta Miasta Rybnika, jak również Pani Katarzyna Korba - Kierownik Referatu Projektów Edukacyjnych UM, Pan Rafał Kołodziej - Kierownik Referatu Ochrony Środowiska UM oraz przedstawiciele Młodzieżowej Rady Miasta wraz z przewodniczącym Panem Filipem Pańczykiem.

Podczas uroczystości uczniowie naszej szkoły prezentowali działanie i zastosowanie urządzeń meteorologicznych, które zostały zakupione w ramach nagrody za zdobycie I miejsca w I edycji budżetu partycypacyjnego miasta Rybnika i Młodzieżowej Rady Miasta.

Stacja meteorologiczna UrsusMeteo w rybnickiej szkole

Projekt ten umożliwi uczniom zdobycie wiedzy dotyczącej odczytu, interpretacji danych meteorologicznych oraz poznanie działania przyrządów meteorologicznych. Ogródek meteorologiczny posiada stację, która pozwala rejestrować elementy pogody i prezentować otrzymane wyniki w postaci wykresów, diagramów. Dane pogodowe ze stacji są dostępne dla każdego na stronie internetowej.

Link do strony internetowej na której można obserwować pogodę »

 

V Niedziela Wielkanocna

Z Jezusem jesteśmy złączeni przez wiarę, modlitwę oraz przez wypełnianie Jego słowa. Zjednoczenie z NIM wymaga, podobnie jak krzew winny , oczyszczenia i przycinania dla lepszego owocowania. Proces ten dokonuje się przez Słowo Jezusa, które również umacnia w wypełnieniu woli Boga. Oczyszczanie i przycinanie jest procesem bolesnym, ale nie jest czynnością niszczycielską, ponieważ dokonuje tego delikatna ręka kochającego Boga.

 

 

Na dziś

Nie traćcie ducha.

św. Aniela Merici