logo
Aktualności
Dzień Regionalny w szkole w Rybniku
10.06.2024

5 czerwca 2024 r. w Zespole Szkół Urszulańskich w Rybniku, odbył się „Dzień Regionalny”, w ramach którego uczniowie mogli wziąć udział w wielu akcjach i konkursach.

Pierwsze Komunie Święte w naszych szkołach
07.06.2024

Mamy już upalny czerwiec, który kieruje nasze myśli ku upragnionym wakacjom, ale w pamięci pozostają nam jeszcze żywe wspomnienia majowe, a szczególnie czas Pierwszych Komunii Świętych w naszych szkołach.

Brązowy medal zasługi dla Siostry Ksawery
06.06.2024

1 czerwca 2024 r. Ambasador RP w Senegalu, Bartłomiej Zdaniuk, wręczył s. Ksawerze Michalskiej brązowy medal zasługi przyznany jej przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę. Ambasador jest częstym gościem w naszej placówce i z bliska widzi ogrom pracy wykonywany przez s. Ksawerę oraz prowadzony przez nią zespół na rzecz osób chorych oraz niedożywionych.

To była wspaniała duchowa przygoda
05.06.2024

Wrocławska młodzież wraz z naszymi siostrami uczestniczyła w tegorocznym Spotkaniu Młodych na Polach Lednickich. 

Razem za Jezusem w urszulańskiej rodzinie
05.06.2024

W dniach 30-31 maja 2024 r.  w naszym domu w Poznaniu-Pokrzywnie odbyło się spotkanie sióstr, które I profesję złożyły w 2004 r. Był to piękny czas wspólnej modlitwy liturgicznej, adoracji, dzielenia się, refleksji i wspomnień, bo przecież 20 lat to dość długi „kawałek drogi” za Jezusem w urszulańskiej rodzinie.

Boże Ciało i promienie Miłosierdzia w Peru
04.06.2024

Uroczystość Bożego Ciała w Peru, jak w większości krajów Ameryki Południowej, obchodzona jest w niedzielę. Pierwsza naiedziela czerwca była niezwykłym dniem dla naszej misji w Pachacutek, ponieważ po raz pierwszy z naszej kaplicy Matki Bożej z Guadelupe wyruszyła procesja Bożego Ciała. W skromnej, pozbawionej prądu, ale pięknie ozdobionej i rozświetlonej lampionami kaplicy, mogliśmy adorować TEGO, który, będąc z nami pod postacią chleba, jest naszym prawdziwym  ŚWIATŁEM.

To samo dzieciństwo, a jednak…
03.06.2024

Nasza misjonarka, s. Barbara Żaba OSU, o dzieciach w Peru i ich  powodach do radości.

Media społecznościowe
Zaproszenia
X Niedziela Zwykła

Jezus był postacią kontrowersyjną od początku swojej działalności apostolskiej. Do Chrystusa garnęli się ludzie, którzy szczerze słuchali Jego nauczania, chorzy, aby odzyskać zdrowie czy uwolnienie z mocy złego ducha. Oni uwierzyli w boskie posłannictwo Jezusa.

Na dziś

Trzeba słuchać rad i natchnień,
które Duch Święty nieustannie wzbudza
w sercach naszych.

św. Aniela Merici