logo
Aktualności

Nowenna do św. Anieli Merici

Co roku, od 18 stycznia, urszulanki na całym świecie, a często także osoby związane z nimi przez wspólną misję, przyjaźń lub w inny sposób, przygotowują się do uroczystości św. Anieli Merici obchodzonej 27 stycznia. W tym czasie podejmują indywidualną lub wspólną refleksję nad jej pismami, która inspiruje do modlitwy w różnych intencjach.

W roku Kapituły Generalnej - zgodnie z jej tematem Ku nowemu życiu jako wspólnota ponadnarodowa - urszulanki jednoczą się w modlitwie o Ducha Świętego oraz otwarcie na przyjęcie daru nowego życia do swoich serc, wspólnot i prowincji rozsianych po całym świecie.

Poniżej zamieszczamy dwie propozycje modlitwy rozpisanej na dziewięć dni. Jedną z nich przygotowała s. Aleksandra Stachnik OSU, a druga jest dziełem sióstr juniorystek prowincji europejskich.

 

XXV Niedziela Zwykła

Bóg przychodzi do nas nieustannie, aby uczestniczyć w naszym życiu. Bożym wynagrodzeniem jest Jego miłość, której się nie zdobywa, ani  kupuje własnymi zasługami. Miłość Boga jest bezinteresownym, darmowym darem.

 

 

 

 

Na dziś

Posłuszeństwo
jest w człowieku wielkim światłem,
które sprawia, że każdy czyn staje się dobry
i godny przyjęcia.

św. Aniela Merici