logo
Aktualności

Nowenna do św. Anieli Merici

Co roku, od 18 stycznia, urszulanki na całym świecie, a często także osoby związane z nimi przez wspólną misję, przyjaźń lub w inny sposób, przygotowują się do uroczystości św. Anieli Merici obchodzonej 27 stycznia. W tym czasie podejmują indywidualną lub wspólną refleksję nad jej pismami, która inspiruje do modlitwy w różnych intencjach.

W roku Kapituły Generalnej - zgodnie z jej tematem Ku nowemu życiu jako wspólnota ponadnarodowa - urszulanki jednoczą się w modlitwie o Ducha Świętego oraz otwarcie na przyjęcie daru nowego życia do swoich serc, wspólnot i prowincji rozsianych po całym świecie.

Poniżej zamieszczamy dwie propozycje modlitwy rozpisanej na dziewięć dni. Jedną z nich przygotowała s. Aleksandra Stachnik OSU, a druga jest dziełem sióstr juniorystek prowincji europejskich.

 

V Niedziela Wielkanocna

Z Jezusem jesteśmy złączeni przez wiarę, modlitwę oraz przez wypełnianie Jego słowa. Zjednoczenie z NIM wymaga, podobnie jak krzew winny , oczyszczenia i przycinania dla lepszego owocowania. Proces ten dokonuje się przez Słowo Jezusa, które również umacnia w wypełnieniu woli Boga. Oczyszczanie i przycinanie jest procesem bolesnym, ale nie jest czynnością niszczycielską, ponieważ dokonuje tego delikatna ręka kochającego Boga.

 

 

Na dziś

Szukajcie najpierw Królestwa Bożego.

św. Aniela Merici