logo
Aktualności
„Któż jak Bóg” - czuwanie w ukraińskim sanktuarium
22.04.2024

W nocy z 19 na 20 kwietnia 2024 r., w sanktuarium Matki Bożej z góry Karmel w Berdyczowie, odbyło się czuwanie młodzieży pod hasłem „Któż jak Bóg”.

Prowadzone przez Dobrego Pasterza
20.04.2024

Na Niedzielę Dobrego Pasterza święta Aniela daje nam mądrą radę dotyczącą naszej codzienności i życia wspólnego: „Im bardziej będziecie zjednoczone, tym pełniej Jezus Chrystus będzie przebywał wśród was jako Ojciec i Dobry Pasterz. Nie ma bowiem innego znaku, że się jest w łasce Pana, jak miłość wzajemna i zjednoczenie…”

„W objęciach św. Józefa” – spotkanie kobiet w Kołomyi
18.04.2024

W sobotę, 13 kwietnia 2024 r., w naszym klasztorze w Kołomyi odbyło się kolejne spotkanie dla kobiet, w którym wzięło udział 25 osób. Tym razem, zgodnie z tematem:  „W objęciach Św. Józefa”, uwaga zebranych skoncentrowana była na osobie tego niezwykłego Świętego.

Jubileusz w Limie
17.04.2024

15 kwietnia 2024 r. wspólnota urszulanek w Limie, razem z nauczycielami i pracownikami szkoły Santa Ursula, świętowała jubileusz 60. lat życia zakonnego siostry Any Marii Yari.

Rodzice i nauczyciele na wspólnym szlaku
17.04.2024

13 kwietnia 2024 r. odbyła się kolejna wyprawa formacyjno-turystyczna dla rodziców i nauczycieli Szkoły Podstawowej Sióstr Urszulanek UR w Lublinie. Tym razem celem rozważań uczestników było życie św. brata Alberta. Refleksja ta pomogła głębiej zrozumieć znaczenie urszulańskiego Serviam.

Spotkanie w "Oblackiej przystani"
15.04.2024

W weekend, 12-14 kwietnia 2024 r., w Kokotku koło Lublińca, miało miejsce spotkanie przełożonych i ekonomek wspólnot urszulańskich. Jaki był jego cel? Tym razem akcent położony został na sprawę formacji osobistej, co w praktyce  przekłada się na jakość bycia razem i współpracy. Pomagała nam w tym pani Urszula Kotas, która poprowadziła warsztaty Od integracji do komunii(kacji). 

Trzy lata prowadzenia "Jadalni św. Urszuli"
10.04.2024

W naszej misji w Pachacutec z wielką radoscią celebrowalismy trzecią rocznicę powstania "Jadalni świętej Urszuli" - pisze do nas s. Barbara Żaba OSU.

Media społecznościowe
Zaproszenia
IV Niedziela Wielkanocna

Dobry pasterz jest dla swoich owiec kochającym bratem i prawdziwym, wiernym przyjacielem. Zna każdą owcę, one go też znają i idą za jego głosem. Miedzy dobrym pasterzem a jego stadem nawiązuje się serdeczna, bliska, ciepła, przyjacielska relacja. Prawdziwy pasterz zawsze ma czas i jest do dyspozycji swojego stada we dnie i w nocy. Dobry pasterz nigdy nie zawodzi.

Na dziś

Posłuszeństwo
jest w człowieku wielkim światłem,
które sprawia, że każdy czyn staje się dobry
i godny przyjęcia.

św. Aniela Merici