logo
Aktualności

Iwano-Frankiwsk. Rekolekcje dla dzieci

W sobotę 10 marca 2018 roku w parafii Chrystusa Króla w Iwano-Frankiwsku odbyło się wielkopostne spotkanie rekolekcyjne dla dzieci szkolnych (klasy I–V).

rekolekcje Ivano-Frankwisk

W sobotę 10 marca 2018 roku w parafii Chrystusa Króla w Iwano-Frankiwsku odbyło się wielkopostne spotkanie rekolekcyjne dla dzieci szkolnych (klasy I–V). Przygotował i poprowadził je wikary parafii ks. Remigiusz Oleniacz, a pomagały mu s. Erika i s. Helena. Udział w rekolekcjach wzięło 47 dzieci. Spotkanie miało tytuł „Odnalezienie zagubionej owieczki”. Dzieci zapoznały się z historią owieczki Malwinki (takie imię same dla niej wybrały :)), która uciekła rodzicom i pasterzowi, bo chciała być wolna. Czyhały na nią różne niebezpieczeństwa, ale w końcu została odnaleziona przez Dobrego Pasterza.

rekolekcje Ivano-Frankwisk

Owocem tej katechezy był plakat, na którym dzieci umieściły obrazy owieczki, stada owiec i pasterza, a następnie do każdego z nich dopasowały odpowiedniki – dziecko, rodzinę i Jezusa. Kolejnym zadaniem było umieścić przy tych obrazach odpowiednie cechy i słowa, opisujące wzajemne relacje. Obrazem tych relacji były trzy balony z napisami BÓG – RODZINA – MIŁOŚĆ, połączone sznurkiem, a sznurki zostały przecięte nożyczkami z napisami: BRAK MODLITWY, NIEPOSŁUSZEŃSTWO, EGOIZM jako symbol tego, co niszczy nasze relacje.

rekolekcje Ivano-Frankwisk

Po małej przerwie była Msza Święta. Ks. Remigiusz w kazaniu nawiązał do porannej katechezy, rozwijając tym razem temat Jezusa jako naszej drogi i „mapy życia”, zachęcając każdego, by stawał się przez swoje dobre uczynki drogowskazem prowadzącym do Nieba.

rekolekcje Ivano-Frankwisk

Nasze panie kucharki przy pomocy kilku rodziców przygotowały smaczny obiad, a po obiedzie nadszedł czas na podsumowanie. Najpierw grupka dzieci przedstawiła scenkę „Krąg radości”, potem poczęstowaliśmy się cukierkami, a następnie była możliwość podzielenia się wrażeniami. Dzieci były bardzo zadowolone, a prowadzący… mimo że zmęczeni tym hałaśliwym towarzystwem, to jednak nadal pozostajemy przekonani w tym, że takie spotkania są bardzo potrzebne…

rekolekcje Ivano-Frankwisk

 

Uroczystość Bożego Ciała

Eucharystia jest szczególnym darem miłości. Jest darem, który może zaspokoić duchowy głód każdego człowieka. Jest chlebem z nieba, który daje życie światu (por. J 6,33). Eucharystia jest nie tylko darem, jest przede wszystkim chlebem życia, jest Bogiem, który wychodzi na spotkanie człowieka, przychodzi aby nas nawiedzić.

Na dziś

Dusza czuje się wezwana
podążać jedynie tą drogą,
którą jej wyznacza Ten,
za którym tak żarliwie tęskni.

św. Maria od Wcielenia