logo
Aktualności

Iwano-Frankiwsk. Rekolekcje dla dzieci

W sobotę 10 marca 2018 roku w parafii Chrystusa Króla w Iwano-Frankiwsku odbyło się wielkopostne spotkanie rekolekcyjne dla dzieci szkolnych (klasy I–V).

rekolekcje Ivano-Frankwisk

W sobotę 10 marca 2018 roku w parafii Chrystusa Króla w Iwano-Frankiwsku odbyło się wielkopostne spotkanie rekolekcyjne dla dzieci szkolnych (klasy I–V). Przygotował i poprowadził je wikary parafii ks. Remigiusz Oleniacz, a pomagały mu s. Erika i s. Helena. Udział w rekolekcjach wzięło 47 dzieci. Spotkanie miało tytuł „Odnalezienie zagubionej owieczki”. Dzieci zapoznały się z historią owieczki Malwinki (takie imię same dla niej wybrały :)), która uciekła rodzicom i pasterzowi, bo chciała być wolna. Czyhały na nią różne niebezpieczeństwa, ale w końcu została odnaleziona przez Dobrego Pasterza.

rekolekcje Ivano-Frankwisk

Owocem tej katechezy był plakat, na którym dzieci umieściły obrazy owieczki, stada owiec i pasterza, a następnie do każdego z nich dopasowały odpowiedniki – dziecko, rodzinę i Jezusa. Kolejnym zadaniem było umieścić przy tych obrazach odpowiednie cechy i słowa, opisujące wzajemne relacje. Obrazem tych relacji były trzy balony z napisami BÓG – RODZINA – MIŁOŚĆ, połączone sznurkiem, a sznurki zostały przecięte nożyczkami z napisami: BRAK MODLITWY, NIEPOSŁUSZEŃSTWO, EGOIZM jako symbol tego, co niszczy nasze relacje.

rekolekcje Ivano-Frankwisk

Po małej przerwie była Msza Święta. Ks. Remigiusz w kazaniu nawiązał do porannej katechezy, rozwijając tym razem temat Jezusa jako naszej drogi i „mapy życia”, zachęcając każdego, by stawał się przez swoje dobre uczynki drogowskazem prowadzącym do Nieba.

rekolekcje Ivano-Frankwisk

Nasze panie kucharki przy pomocy kilku rodziców przygotowały smaczny obiad, a po obiedzie nadszedł czas na podsumowanie. Najpierw grupka dzieci przedstawiła scenkę „Krąg radości”, potem poczęstowaliśmy się cukierkami, a następnie była możliwość podzielenia się wrażeniami. Dzieci były bardzo zadowolone, a prowadzący… mimo że zmęczeni tym hałaśliwym towarzystwem, to jednak nadal pozostajemy przekonani w tym, że takie spotkania są bardzo potrzebne…

rekolekcje Ivano-Frankwisk

 

I Niedziela Adwentu

W sposób widzialny, w pełni i w majestacie przybędzie powtórnie w momencie Paruzji. Dlatego trzeba czuwać i przygotowywać się podczas ziemskiego życia na tak ważne wydarzenie, które zadecyduje o naszym wiecznym przeznaczeniu. Najlepszym przygotowaniem jest odpowiedzialne przeżywanie każdego dnia wśród ludzi okazując im życzliwość, miłość, współczucie, pomoc, zrozumienie i przebaczenie. 

Na dziś

W duchowej radości
przejdźmy przez to nasze krótkie życie.

św. Aniela Merici