logo

Uroczystość Objawienia Pańskiego

UROCZYSTOŚĆ OBJAWIENIA PAŃSKIEGO Mt 2,1-12

     
           
                                                                     

O Gwiazdo Betlejemska, prowadź mnie.

Mędrcy, o których mówi św. Mateusz byli szanowanymi liderami różnych religii Dalekiego Wschodu.

Po długiej, męczącej podróży, przybyli do Jerozolimy gdzie  szukali i pytali  o nowo narodzonego króla żydowskiego, którego gwiazdę zobaczyli na Wschodzie i chcieli oddać mu pokłon. Mędrcy byli bardzo odważnymi i dzielnymi ludźmi. Musieli pokonać liczne trudności i ryzykowne sytuacje na drodze do miejsca w Betlejem, gdzie znaleźli Jezusa. Ich przewodnikiem była jasna gwiazda prowadząca ich do Zbawiciela całej ludzkości.

Dzisiaj, pomyślmy także o tych wszystkich, którzy wędrują przez życie szukając Boga.

Epifania – objawienie się Boga,dokonuje się również teraz. Każdy przeżywa swoje szczególne objawienie. Każdy ma swoją gwiazdę, która prowadzi do stajenki, do Jezusa. Każdy może ofiarować Mu złoto swojej wolności, kadzidło gorliwej modlitwy i mirrę, szlachetnych, najgłębszych uczuć. (Benedykt XVI)       

S. Boguchwała Kuras OSU      


Niech gwiazda Jezusa zawsze świeci w naszych sercach,

niech prowadzi nas bezpiecznie do Domu Ojca.więcej rozważań »

Uroczystość Bożego Ciała

Eucharystia jest szczególnym darem miłości. Jest darem, który może zaspokoić duchowy głód każdego człowieka. Jest chlebem z nieba, który daje życie światu (por. J 6,33). Eucharystia jest nie tylko darem, jest przede wszystkim chlebem życia, jest Bogiem, który wychodzi na spotkanie człowieka, przychodzi aby nas nawiedzić.

Na dziś

Nie wystarczy bowiem coś zacząć,
jeśli zabraknie wytrwałości.

św. Aniela Merici