logo

2024-04-07 II Niedziela Wielkanocna

II NIEDZIELA WIELKANOCNA B, J 20,19-31

     

 

Pokój Wam!
                                                                                                      

Uczniowie przebywali w ukryciu za zamkniętymi drzwiami w obawie przed Żydami. Nagle, pośród nich pojawia się Jezus i wita ich słowami: Pokój wam.

Zmartwychwstały Pan przemienia swoich uczniów. Wyprowadza ich z ciemności, obawy, niewiary i trwogi do światła, pokoju i radości.

Pokój jest darem Chrystusa, jest pierwszym, cennym darem odkupienia.

Jezusowe Wielkanocne powitanie: Pokój wam, świadczy o Jego obecności i daje poczucie bezpieczeństwa, wyzwala z lęku i napełnia uczniów wielka radością.

Zmartwychwstały Pan jest największym, szczególnym znakiem, którego celem jest umocnienie wiary nie tylko apostołów, ale również każdego człowieka. Wiara, jako dar Boga, prowadzi nas do życia wiecznego.

Dzisiaj obchodzimy również Święto Miłosierdzia Bożego. Miłosierdzie jest dla nas źródłem radości, i pokoju. Jest także ważnym warunkiem zbawienia.

Miłosierdzie – to najwyższy akt, w którym Bóg wychodzi nam na spotkanie. Jest podstawowym prawem, które mieszka w sercu każdego człowieka, gdy patrzy on szczerymi oczami na swojego brata, którego spotyka na drodze życia.

Miłosierdzie to droga, która łączy Boga z człowiekiem, ponieważ otwiera serce na nadzieję, że będziemy kochani na zawsze pomimo ograniczenia, jaki jest nasz grzech (Papież Franciszek).

 

S. Boguchwała Kuras OSUwięcej rozważań »

Uroczystość Trójcy Świętej

W Kościele Chrystusowym jesteśmy wezwani do budowania jedności, wzajemnej miłości, do dawania świadectwa o naszej wierze w Boga Ojca, Syna i Ducha Świętego.

Na dziś

Tym więcej jest trudu i niebezpieczeństw,
im większej wartości jest przedsięwzięcie.

św. Aniela Merici