logo

2023-07-30 XVII Niedziela Zwykła

XVII NIEDZIELA ZWYKŁA A Mt 13, 44-52

Skarb

W przekazie dzisiejszej Ewangelii, pewien człowiek pracujący w polu, przypadkowo znajduje skarb (13,44). Podobnie kupiec szukający pereł, znajduje jedną drogocenną, którą pragnie zdobyć (13,45). Podejmują więc wielkie ryzyko, sprzedają wszystko, co posiadają i zdobywają najcenniejszą w ich ocenie wartość.

Fragment dzisiejszej Ewangelii uczy, że najcenniejszym skarbem i drogocenną perłą jest Królestwo Boże. Jest wartością, która kosztuje. Jest darem Najlepszego Ojca, który trzeba przyjąć z wdzięcznością i radością. Przypowieść uczy nas jak trzeba szukać i wybierać to, co jest prawdziwe, szlachetne i wartościowe. 

Dla królestwa Bożego warto oddać wszystko co posiadamy: swój czas i swoją pracę, siły, talenty, uzdolnienia, przyjemności i jeszcze inne wartości. Służąc ludziom, i podejmując właściwe decyzje, gromadzimy dla siebie prawdziwe i trwałe skarby w niebie.

Słowo Boże, Eucharystia, bliźni – to nasze prawdziwe skarby tu na ziemi. To są drogowskazy na drodze do Ojca w niebie, gdzie czeka na nas Jezus, nasz najcenniejszy skarb.

s. Boguchwała Kuras OSU

  -------------------------------------------------

Nie gromadźcie sobie skarbów na ziemi, gdzie mól i rdza niszczą i gdzie złodzieje włamują się i kradną. Gromadźcie sobie skarby w niebie, gdzie ani mól, ani rdza nie niszczą i gdzie złodzieje nie włamują się i nie kradną. Bo gdzie jest twój skarb, tam będzie i serce twoje
Mt 6,19-21

                 

 

więcej rozważań »

Uroczystość Trójcy Świętej

W Kościele Chrystusowym jesteśmy wezwani do budowania jedności, wzajemnej miłości, do dawania świadectwa o naszej wierze w Boga Ojca, Syna i Ducha Świętego.

Na dziś

Szukajcie najpierw Królestwa Bożego.

św. Aniela Merici