logo

2022-08-15 Wniebowzięcie Najświętszej Marii Panny

UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWZIĘCIA NMP

 

Uroczystość Wniebowzięcia Maryi jest naszą nadzieją. Matka Chrystusa osiągnęła już cel ostateczny – wraz z ciałem i duszą została wzięta do nieba, gdzie cieszy się wiecznym szczęściem i chwałą.

My również, po ziemskim pielgrzymowaniu, mamy stać się uczestnikami wiecznej radości w domu Ojca. Taka bowiem jest wola miłosiernego, łaskawego Boga.

Jak ciało Maryi zostało otoczone blaskiem Jezusa, tak i nasze ciała, po osiągnięciu zbawienia, zanurzą się w Jego świetle i będą tym światłem przeniknięte.

Chociaż Maryja cieszy się szczęściem nieba, nie przestaje być Matką dla nas żyjących na ziemi. Jej chwalebny stan pozwala Jej towarzyszyć nam w codziennym naszym życiu.

Maryja wie o wszystkim co dzieje się w naszym życiu i wspiera nas macierzyńską miłością w życiowych doświadczeniach.

Wzięta do chwały nieba, Maryja poświęca się całkowicie dziełu zbawienia, aby móc obdarzyć każdego człowieka szczęściem, które stało się Jej udziałem. Jest Królową, która rozdaje wszystko, co posiada, dzieląc się nade wszystko życiem i miłością Chrystusa (św. Jan Paweł II).

       

s. Boguchwała Kuras OSU



 

więcej rozważań »

Uroczystość Najświętszej Trójcy

Uroczystość Trójcy Świętej nie jest celebracją abstrakcyjnej nauki. Jest świętem Boga, który jest blisko, Boga, który jest relacją. Boga, który nie przestaje zapraszać człowieka do życia w miłości. I może właśnie tyle trzeba dziś powiedzieć: nie zdołamy ogarnąć Trójcy, ale możemy pozwolić, by Trójca ogarnęła nas.

Na dziś

Miejmy zawsze serca rozpalone miłością.

św. Aniela Merici