logo
Aktualności

Złoty jubileusz s. Bernadety

W Uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej wspólnota wrocławska świętowała złoty Jubileusz ślubów zakonnych s. Bernadety Bronakowskiej.

Mszę św. dziękczynną za łaski otrzymane w ciągu 50. lat życia konsekracją Siostry Jubilatki odprawił O. Andrzej Kuśmierski, przeor ojców dominikanów we Wrocławiu. Po uroczystej Mszy św. nastąpił czas życzeń w refektarzu, a potem spotkanie przy wspólnym śniadaniu, które przedłużyło się niemal do godzin południowych. Nasze świętowanie kontynuowałyśmy przy obiedzie, podczas którego nie zabrakło wspaniałego, jubileuszowego tortu.

O godz. 16.00 spotkałyśmy się na rekreacji we wrocławskim „ogrodzie”, na który zaadoptowałyśmy wirydarz Maryjny. Tam, we wspólnotowym gronie, s. Bernadeta podzieliła się historią swojego powołania, a także najważniejszymi wydarzeniami ze swojego zakonnego życia. Potem, na łonie przyrody, przy śpiewie ptaków odmówiłyśmy Nieszpory. Nietypową, jak na jubileusz kolacją, którą stanowiły grillowane przysmaki zakończyłyśmy nasze świętowanie.

Razem z S. Bernadettą dziękujemy Jezusowi za jej życie i powołanie, a także za dar wieloletniej posługi katechetycznej. Dziś Siostra troszczy się o piękno kaplicy – można powiedzieć, że dba o porządek
w apartamentach Króla i je ozdabia. Nieoceniony jest dar jej modlitwy, który odwzajemniamy codziennie.

X Niedziela Zwykła

Jezus był postacią kontrowersyjną od początku swojej działalności apostolskiej. Do Chrystusa garnęli się ludzie, którzy szczerze słuchali Jego nauczania, chorzy, aby odzyskać zdrowie czy uwolnienie z mocy złego ducha. Oni uwierzyli w boskie posłannictwo Jezusa.

Na dziś

Tym więcej jest trudu i niebezpieczeństw,
im większej wartości jest przedsięwzięcie.

św. Aniela Merici