Serdecznie zapraszamy na kolejne spotkanie organizowane dla naszych Rodziców i krewnych. Odbędzie się ono w dniach od 8 do 10 marca 2019 r. w naszym domu w Częstochowie.

To, że spotkania naszych rodzin mają miejsce w Częstochowie stwarza okazję do powierzenia swoich radości i trosk Pani Jasnogórskiej. Dużym przeżyciem była dla wszystkich Msza św. przeżywaną przed obrazem Matki Bożej.
Członkowie naszych rodzin wyjeżdżali z poczuciem dobrze przeżytego czasu, czasu spędzonego z Bogiem i we wspólnocie rodzin urszulańskich. Świadczą o tym słowa wdzięczności, jakie wyrażali nawet po powrocie do swoich domów: „Jeszcze raz serdecznie dziękujemy za umożliwienie i zorganizowanie tak głębokiego przeżycia, jakim był ten Dzień Skupienia dla Rodzin Sióstr Urszulanek”.
s. Halina Filipek OSU

Zanim Jezus zacznie uzdrawiać i nauczać, Ewangelia stawia Go na pustyni: w samotności, bez świadków i spektaklu. To tam rozstrzyga się pytanie ważniejsze niż cuda: jakim Mesjaszem będzie? Ten obraz zaprasza nas, by najpierw spojrzeć na własne serce, zanim zaczniemy zmieniać zewnętrzne praktyki.

Nie traćcie ducha.
św. Aniela Merici