logo
Aktualności

Zaproszenie na spotkanie Rodzin Sióstr

Serdecznie zapraszamy na kolejne spotkanie organizowane dla naszych Rodziców i krewnych. Odbędzie się ono w dniach od 8 do 10 marca 2019 r. w naszym domu w Częstochowie.

spotkanie rodzin

To, że spotkania naszych rodzin mają miejsce w Częstochowie stwarza okazję do powierzenia swoich radości i trosk Pani Jasnogórskiej. Dużym przeżyciem była dla wszystkich Msza św. przeżywaną przed obrazem Matki Bożej.

Członkowie naszych rodzin wyjeżdżali z poczuciem dobrze przeżytego czasu, czasu spędzonego z Bogiem i we wspólnocie rodzin urszulańskich. Świadczą o tym słowa wdzięczności, jakie wyrażali nawet po powrocie do swoich domów: „Jeszcze raz serdecznie dziękujemy za umożliwienie i zorganizowanie tak głębokiego przeżycia, jakim był ten Dzień Skupienia dla Rodzin Sióstr Urszulanek”.

s. Halina Filipek OSU


V Niedziela Wielkanocna

Z Jezusem jesteśmy złączeni przez wiarę, modlitwę oraz przez wypełnianie Jego słowa. Zjednoczenie z NIM wymaga, podobnie jak krzew winny , oczyszczenia i przycinania dla lepszego owocowania. Proces ten dokonuje się przez Słowo Jezusa, które również umacnia w wypełnieniu woli Boga. Oczyszczanie i przycinanie jest procesem bolesnym, ale nie jest czynnością niszczycielską, ponieważ dokonuje tego delikatna ręka kochającego Boga.

 

 

Na dziś

Boże jesteś moim Życiem, bo mnie wypełniasz.

św. Maria od Wcielenia