logo
Aktualności

Zaproś Maryję do swojej codzienności

Wszystkich, którzy pragną umocnić się w wierze i chcą zaprosić Maryję do swojej codzienności, zapraszamy na rekolekcje do Częstochowy. Skupienie weekendowe odbędzie się w dniach 7 – 9 października 2022r.

„Maryja jest nowym Ogrodem, w którym wyrosło Drzewo Życia, a Jego OWOC raz na zawsze gasi wszelkie pragnienie”.( o. J. Szymczycha)

„Ludzka dusza, ludzkie życie, jest ogrodem, w którym żyje, pragnie przebywać i odpoczywać sam Bóg. Bóg pragnie się radować ogrodem” – tak pisała św. Teresa z Avila.  W czasie rekolekcji chcemy zajrzeć w ogrody naszych serc, oczyścić je i przygotować na nowy zasiew. Chcemy to zrobić razem z Maryją. Poznać Jej życie, Jej duchowość, zbliżyć się do Jej Serca, aby poprzez to Niepokalane Serce przytulić się do Serca Jezusa.
Będziemy prosić Maryję, Tę, Która jest najpiękniejszym Ogrodem Boga, aby czyniła nasze serca pięknymi i owocnymi. Aby były radością i miłą wonią Jezusa, a przede wszystkim odpoczynkiem, gościną i bliskością dla Niego, a w Nim - dla drugiego człowieka.

ZAPRASZAMY młodzież licealną, akademicką i pracującą. Zaproszenie kierujemy również do wszystkich członków Urszulańskich Róż Różańcowych. Jest to wspaniała okazja do wzrostu w wierze i formacji duchowej w ramach Wspólnoty URR.

Rekolekcje prowadzą: o. Jakub Szymczycha OSPPE i Siostry Urszulanki UR

 • termin: 7 – 9 października 2022 
 • rozpoczęcie: 07.10. o godz. 18:30 
 • zakończenie: 09.10. po obiedzie, ok. godz. 14:00 
 • miejsce: klasztor Sióstr Urszulanek UR, Częstochowa, ul. 3 Maja 2/4 
 • rekolekcje dla młodzieży żeńskiej i męskiej (od 18 do 35 r. ż.)
 • prosimy zabrać ze sobą: Pismo Święte, notatnik 
 • ilość miejsc ograniczona
 • zgłoszenia: urszulankajana@gmail.com lub telefonicznie 728 891 144
  (termin zgłoszeń do 4 października 2022) 
 • zakwaterowanie: nocleg z pełnym wyżywieniem – 150 - 200zł (pokoje 2,3,4 osobowe, z pościelą)

Kliknij, by zobaczyć plakat

XXVI Niedziela Zwykła

Pierwszy syn z tej przypowieści robi wrażenie człowieka szczerego, posłusznego, kulturalnego i szanującego swojego ojca. Okazuje się jednak, że takim nie jest. Drugi syn - pozornie niegrzeczny i nietaktowny - opamiętał się i wykonał polecenie ojca. Byłoby jeszcze lepiej, gdyby z szacunkiem i bez zwłoki odpowiedział na prośbę ojca.

 

 

Na dziś

Nie traćcie ducha.

św. Aniela Merici