logo
Aktualności

Zaduszki w mieście

W niedzielę 14 listopada 2022 roku, rybnicka wspólnota sióstr urszulanek UR wraz z młodzieżą z Urszulańskiego Liceum zorganizowała spotkanie modlitewne „Zamyślenie nad WIECZNOŚCIĄ”. Była to forma współpracy z Fundacją na Rzecz Ochrony Dóbr Kultury: Śląskie Magazyny Energii i Pałac w Rzuchowie. Spotkanie i modlitwa za zmarłych odbyła się w dawnej, szpitalnej kaplicy zabytkowej św. Juliusza przy ul. Klasztornej w Rybniku.

Miesiąc listopad jest szczególnym czasem pamięci o naszych bliskich zmarłych i modlitwy za nich. Jest to również dobra okazja, aby przypomnieć sobie i rozważyć, że życie na ziemi jest przejściowe i że nasza ojczyzna jest w niebie. Taki cel miało zorganizowane przez nas wydarzenie „Zaduszki w mieście”. W niedzielne popołudnie spotkaliśmy się, aby modlić się zmarłych i wspólnie  zatrzymać się nad tematem przemijania i WIECZNOŚCI.

W czasie spotkania uczestniczyliśmy w Nieszporach za Zmarłych odmówionych z siostrami Urszulankami UR. Po modlitwie odbył się modlitewny koncert dawnych i współczesnych pieśni żałobnych, pieśni liturgicznych oraz nabożnych śpiewów ludowych w wykonaniu uczniów Urszulańskiego Liceum i Urszulanek z Rybnika.

Dziękujemy wszystkim, którzy modlili się razem z nami!

Uroczystość Trójcy Przenajświętszej

Trójca Święta jest też wzorem dla Kościoła. Jesteśmy w nim wezwani do jedności i wzajemnej miłości, która jest konkretnym świadectwem naszej wiary w Boga Ojca, Syna i Ducha Świętego.

 

 

Na dziś

Wiernie i radośnie
trwajcie w rozpoczętym dziele.

św. Aniela Merici