logo
Aktualności

Zaduszki w mieście

W niedzielę 14 listopada 2022 roku, rybnicka wspólnota sióstr urszulanek UR wraz z młodzieżą z Urszulańskiego Liceum zorganizowała spotkanie modlitewne „Zamyślenie nad WIECZNOŚCIĄ”. Była to forma współpracy z Fundacją na Rzecz Ochrony Dóbr Kultury: Śląskie Magazyny Energii i Pałac w Rzuchowie. Spotkanie i modlitwa za zmarłych odbyła się w dawnej, szpitalnej kaplicy zabytkowej św. Juliusza przy ul. Klasztornej w Rybniku.

Miesiąc listopad jest szczególnym czasem pamięci o naszych bliskich zmarłych i modlitwy za nich. Jest to również dobra okazja, aby przypomnieć sobie i rozważyć, że życie na ziemi jest przejściowe i że nasza ojczyzna jest w niebie. Taki cel miało zorganizowane przez nas wydarzenie „Zaduszki w mieście”. W niedzielne popołudnie spotkaliśmy się, aby modlić się zmarłych i wspólnie  zatrzymać się nad tematem przemijania i WIECZNOŚCI.

W czasie spotkania uczestniczyliśmy w Nieszporach za Zmarłych odmówionych z siostrami Urszulankami UR. Po modlitwie odbył się modlitewny koncert dawnych i współczesnych pieśni żałobnych, pieśni liturgicznych oraz nabożnych śpiewów ludowych w wykonaniu uczniów Urszulańskiego Liceum i Urszulanek z Rybnika.

Dziękujemy wszystkim, którzy modlili się razem z nami!

XV Niedziela Zwykła

Ewangelia podaje ważne instrukcje dotyczące sposobu życia oraz apostolskiej działalności misjonarzy. Wyposażenie ich powinno być skromne, bez zapasów, bez pieniędzy, bez zbędnych osobistych rzeczy. Wiara i ufność Apostołów w Bożą opatrzność – to priorytety w przekazywaniu orędzia o miłosierdziu najlepszego Ojca, który pragnie zbawić wszystkich ludzi.

Na dziś

Dusza czuje się wezwana
podążać jedynie tą drogą,
którą jej wyznacza Ten,
za którym tak żarliwie tęskni.

św. Maria od Wcielenia