logo
Aktualności

Zaduszki w mieście

W niedzielę 14 listopada 2022 roku, rybnicka wspólnota sióstr urszulanek UR wraz z młodzieżą z Urszulańskiego Liceum zorganizowała spotkanie modlitewne „Zamyślenie nad WIECZNOŚCIĄ”. Była to forma współpracy z Fundacją na Rzecz Ochrony Dóbr Kultury: Śląskie Magazyny Energii i Pałac w Rzuchowie. Spotkanie i modlitwa za zmarłych odbyła się w dawnej, szpitalnej kaplicy zabytkowej św. Juliusza przy ul. Klasztornej w Rybniku.

Miesiąc listopad jest szczególnym czasem pamięci o naszych bliskich zmarłych i modlitwy za nich. Jest to również dobra okazja, aby przypomnieć sobie i rozważyć, że życie na ziemi jest przejściowe i że nasza ojczyzna jest w niebie. Taki cel miało zorganizowane przez nas wydarzenie „Zaduszki w mieście”. W niedzielne popołudnie spotkaliśmy się, aby modlić się zmarłych i wspólnie  zatrzymać się nad tematem przemijania i WIECZNOŚCI.

W czasie spotkania uczestniczyliśmy w Nieszporach za Zmarłych odmówionych z siostrami Urszulankami UR. Po modlitwie odbył się modlitewny koncert dawnych i współczesnych pieśni żałobnych, pieśni liturgicznych oraz nabożnych śpiewów ludowych w wykonaniu uczniów Urszulańskiego Liceum i Urszulanek z Rybnika.

Dziękujemy wszystkim, którzy modlili się razem z nami!

II Niedziela Adwentu

Jan Chrzciciel nawoływał do nawrócenia na pustyni, nie w wielkich miastach czy w świątyni Jerozolimskiej, gdzie mógł spotkać tłumy pielgrzymów. Nad Jordan przybywali ludzie z różnych miejsc i środowisk, aby go słuchać, wyznawać swoje grzechy i przyjąć jego chrzest w wodach Jordanu. Może byli zniewoleni jego głosem, którego echo rozlegało się bardzo daleko i którego nie zagłuszał hałas i zgiełk miejski czy biznesowe dysputy.

 

 

Na dziś

Szukajcie najpierw Królestwa Bożego.

św. Aniela Merici