logo
Aktualności

Wyjątkowe uroczystości w codzienności

Dnia 11 lutego 2021, w naszej częstochowskiej wspólnocie miałyśmy powód do wielkiej radości, wdzięczności i świętowania. Była to 65. rocznica ślubów zakonnych naszych dwóch Sióstr Jubilatek - S. Stanisławy i S. Kamili.

Uroczyste świętowanie rozpoczęłyśmy od Mszy Świętej w intencji Sióstr Jubilatek, podczas której odnowiły one śluby. Wraz z nimi dziękowałyśmy Bogu za dar ich życia i powołania oraz 65 lat życia zakonnego w pełni oddanego Bogu i ludziom w urszulańskim Zakonie. Po Mszy Świętej wspólnota złożyła Jubilatkom serdeczne i z głębi serc płynące życzenia. Podczas obiadu, świątecznym akcentem był zamówiony specjalnie  na tę okazję wspaniały tort, opływający w owoce, które symbolizowały piękne owoce życia Jubilatek. Po południu spotkałyśmy się w naszej domowej kawiarence „Insiemena świątecznej rekreacji, podczas której S. Stanisława opowiedziała nam o historii swego powołania. W czasie wspólnotowego spotkania, wielką niespodzianką i bardzo radosnym momentem było połączenie internetowe z Siostrami z Generalatu z Rzymu. S. Benigna, S. Claudine-Marie, S. Alina oraz S. Maria Małgorzata wyśpiewały pieśń i złożyły naszym Siostrom piękne życzenia.

Ten szczególny Jubileusz, zakotwiczony w naszej codzienności, był dla nas źródłem wielkiej radości. Był też impulsem do wdzięczności i odnowienia się w służbie i oddaniu się Bogu oraz świadectwem życia poświęconego Bogu i ludziom w Zakonie.

 

                                                                                                           s. Bernadeta Guzy OSU

II Niedziela Wielkiego Postu

Na Taborze Jezus objawia się w Bożym, nadprzyrodzonym świetle, a nie tylko w blasku naturalnego światła, które Go z zewnątrz opromienia. Blask nadprzyrodzony przenika również szaty Chrystusa.

Na dziś

Tym więcej jest trudu i niebezpieczeństw,
im większej wartości jest przedsięwzięcie.

św. Aniela Merici