logo
Aktualności

Wojenne siostry

W ostatnich dniach, nakładem wydawnictwa Znak, ukazała się książka Agaty Puścikowskiej „Wojenne siostry”. Wśród prezentowanych niezwykłych historii bohaterskich kobiet znalazły się także wojenne dzieje trzech urszulanek  Unii Rzymskiej. Są to: 

„Siłaczka Klemensa” – bł. M. Klemensa Staszewska:  Dla władz obozowych była numerem 38102. Dla swoich współsióstr  i ludzi, którym niosła dobro – kochaną siostrą Marią Klemensą od Jezusa Ukrzyżowanego, urszulanką Unii Rzymskiej.

„Siostry z chóru drugiego” s. Akwila Podskarbi i s. Kajusa Trznadel: Proste, młode kobiety. Bez wielkiego wykształcenia bez – mogłoby się wydawać – szczególnej formacji. A mimo to twarde i odważne.

Mało znane historie konsekrowanych kobiet, które poświęciły swoje życie Bogu i z zaangażowaniem odpowiadających  na znaki czasu, niosących innym pomoc, pociechę, a w wielu przypadkach oddających życie za innych,  to opowieści wciągające, prowokujące do refleksji.

22 października o godz. 18.00 w siedzibie Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich przy ul. Foksal 3/5 w Warszawie odbędzie się spotkanie z Autorką, które poprowadzi Piotr Legutko.

Więcej na temat książki można przeczytać na stronie:  https://warszawa.gosc.pl/doc/5924224.Bohaterki-w-habitach-Poznaj-Wojenne-siostry

s. Klemensa Misiurewicz OSU

V Niedziela Wielkanocna

Z Jezusem jesteśmy złączeni przez wiarę, modlitwę oraz przez wypełnianie Jego słowa. Zjednoczenie z NIM wymaga, podobnie jak krzew winny , oczyszczenia i przycinania dla lepszego owocowania. Proces ten dokonuje się przez Słowo Jezusa, które również umacnia w wypełnieniu woli Boga. Oczyszczanie i przycinanie jest procesem bolesnym, ale nie jest czynnością niszczycielską, ponieważ dokonuje tego delikatna ręka kochającego Boga.

 

 

Na dziś

W duchowej radości
przejdźmy przez to nasze krótkie życie.

św. Aniela Merici