logo
Aktualności

Wojenne siostry

W ostatnich dniach, nakładem wydawnictwa Znak, ukazała się książka Agaty Puścikowskiej „Wojenne siostry”. Wśród prezentowanych niezwykłych historii bohaterskich kobiet znalazły się także wojenne dzieje trzech urszulanek  Unii Rzymskiej. Są to: 

„Siłaczka Klemensa” – bł. M. Klemensa Staszewska:  Dla władz obozowych była numerem 38102. Dla swoich współsióstr  i ludzi, którym niosła dobro – kochaną siostrą Marią Klemensą od Jezusa Ukrzyżowanego, urszulanką Unii Rzymskiej.

„Siostry z chóru drugiego” s. Akwila Podskarbi i s. Kajusa Trznadel: Proste, młode kobiety. Bez wielkiego wykształcenia bez – mogłoby się wydawać – szczególnej formacji. A mimo to twarde i odważne.

Mało znane historie konsekrowanych kobiet, które poświęciły swoje życie Bogu i z zaangażowaniem odpowiadających  na znaki czasu, niosących innym pomoc, pociechę, a w wielu przypadkach oddających życie za innych,  to opowieści wciągające, prowokujące do refleksji.

22 października o godz. 18.00 w siedzibie Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich przy ul. Foksal 3/5 w Warszawie odbędzie się spotkanie z Autorką, które poprowadzi Piotr Legutko.

Więcej na temat książki można przeczytać na stronie:  https://warszawa.gosc.pl/doc/5924224.Bohaterki-w-habitach-Poznaj-Wojenne-siostry

s. Klemensa Misiurewicz OSU

VII Niedziela Zwykła

Chrystus nie akceptuje biernej postawy wobec zła, lecz proponuje rezygnację z zemsty i nienawiści. Reakcją wyznawcy Chrystusa na doznane krzywdy ma być życzliwość i miłość względem tego, który popełnił zło.

 

Na dziś

Patrz na Syna Bożego
jakby dla ciebie samej przyszedł na świat.
Jest twój, jest twoim wszystkim, 
jest twoją jedyną Miłością.

św. Maria od Wcielenia