logo
Aktualności

Wizyta online

Claudine-Marie Ndione, jedna z członkiń rady generalnej odpowiedzialna za Prowincję Polską, już w czerwcu zapowiedziała swoją wizytę w Polsce. Zaplanowano ją na wrzesień. Niestety nowa fala zakażeń COVID-19 pokrzyżowała jej plany oraz plany przełożonej generalnej i pozostałych członkiń rady, które miały się udać do innych prowincji naszego Zakonu.

Claudine-Marie – podobnie jak pozostałe doradczynie - nie zrezygnowała jednak z wizyty w naszych wspólnotach i pojawiła się w nich online. Od 14 IX do 9 X kolejne wspólnoty spotykały się z Siostrą i dzieliły swoim życiem. Każda z nas miała okazję, by powiedzieć coś o sobie, postawić pytanie, ale też poznać
s. Claudine-Marie pochodzącą z Senegalu. Dla obu stron było to pozytywne doświadczenie. Niemniej jednak mamy nadzieję, że pandemia wkrótce się skończy, co umożliwi nam prawdziwe, nie zdalne spotkanie.

s.E.D.

IV Niedziela Wielkanocna

Dobry pasterz jest dla swoich owiec kochającym bratem i prawdziwym, wiernym przyjacielem. Zna każdą owcę, one go też znają i idą za jego głosem. Miedzy dobrym pasterzem a jego stadem nawiązuje się serdeczna, bliska, ciepła, przyjacielska relacja. Prawdziwy pasterz zawsze ma czas i jest do dyspozycji swojego stada we dnie i w nocy. Dobry pasterz nigdy nie zawodzi.

Na dziś

Posłuszeństwo
jest w człowieku wielkim światłem,
które sprawia, że każdy czyn staje się dobry
i godny przyjęcia.

św. Aniela Merici