logo
Aktualności

Wizyta online

Claudine-Marie Ndione, jedna z członkiń rady generalnej odpowiedzialna za Prowincję Polską, już w czerwcu zapowiedziała swoją wizytę w Polsce. Zaplanowano ją na wrzesień. Niestety nowa fala zakażeń COVID-19 pokrzyżowała jej plany oraz plany przełożonej generalnej i pozostałych członkiń rady, które miały się udać do innych prowincji naszego Zakonu.

Claudine-Marie – podobnie jak pozostałe doradczynie - nie zrezygnowała jednak z wizyty w naszych wspólnotach i pojawiła się w nich online. Od 14 IX do 9 X kolejne wspólnoty spotykały się z Siostrą i dzieliły swoim życiem. Każda z nas miała okazję, by powiedzieć coś o sobie, postawić pytanie, ale też poznać
s. Claudine-Marie pochodzącą z Senegalu. Dla obu stron było to pozytywne doświadczenie. Niemniej jednak mamy nadzieję, że pandemia wkrótce się skończy, co umożliwi nam prawdziwe, nie zdalne spotkanie.

s.E.D.

XXVI Niedziela Zwykła

Pierwszy syn z tej przypowieści robi wrażenie człowieka szczerego, posłusznego, kulturalnego i szanującego swojego ojca. Okazuje się jednak, że takim nie jest. Drugi syn - pozornie niegrzeczny i nietaktowny - opamiętał się i wykonał polecenie ojca. Byłoby jeszcze lepiej, gdyby z szacunkiem i bez zwłoki odpowiedział na prośbę ojca.

 

 

Na dziś

Nie wystarczy bowiem coś zacząć,
jeśli zabraknie wytrwałości.

św. Aniela Merici