logo
Aktualności

Wizyta Rady Generalnej

15 listopada 2022 r. w naszej prowincji rozpoczęła się wizyta s. Susan Flood, przełożonej generalnej i jej rady.

Siostrze Susan Flood, przełożonej generalnej, towarzyszy pięć sióstr wchodzących w skład jej rady. Wspólnota rady generalnej odzwierciedla międzynarodowość naszego zakonu. Współpracuje w niej sześć sióstr pochodzących z sześciu krajów: Australii, Brazylii, Indonezji, Polski, Senegalu i Szkocji. Przez miesiąc siostry będą odwiedzać wszystkie nasze wspólnoty i dzieła w Polsce. Niestety, przełożona generalna nie może udać się do naszych domów w Ukrainie, ponieważ nie otrzymała wizy.

Pobyt w Polsce siostry rozpoczęły od spotkania z przełożonymi wszystkich wspólnot urszulańskich. Miało ono miejsce w dniach 18 – 20 listopada 2022 r. w Częstochowie. Po nim siostry udadzą się w podróż do naszych domów.

Życzymy zarówno Siostrom, jak i każdej z nas owocnego czasu oraz radości z siostrzanych spotkań i wymiany myśli.

II Niedziela Adwentu

Jan Chrzciciel nawoływał do nawrócenia na pustyni, nie w wielkich miastach czy w świątyni Jerozolimskiej, gdzie mógł spotkać tłumy pielgrzymów. Nad Jordan przybywali ludzie z różnych miejsc i środowisk, aby go słuchać, wyznawać swoje grzechy i przyjąć jego chrzest w wodach Jordanu. Może byli zniewoleni jego głosem, którego echo rozlegało się bardzo daleko i którego nie zagłuszał hałas i zgiełk miejski czy biznesowe dysputy.

 

 

Na dziś

Miejcie nadzieję i mocną wiarę,
że Bóg pomoże wam we wszystkim.

św. Aniela Merici