15 listopada 2022 r. w naszej prowincji rozpoczęła się wizyta s. Susan Flood, przełożonej generalnej i jej rady.
Siostrze Susan Flood, przełożonej generalnej, towarzyszy pięć sióstr wchodzących w skład jej rady. Wspólnota rady generalnej odzwierciedla międzynarodowość naszego zakonu. Współpracuje w niej sześć sióstr pochodzących z sześciu krajów: Australii, Brazylii, Indonezji, Polski, Senegalu i Szkocji. Przez miesiąc siostry będą odwiedzać wszystkie nasze wspólnoty i dzieła w Polsce. Niestety, przełożona generalna nie może udać się do naszych domów w Ukrainie, ponieważ nie otrzymała wizy.
Pobyt w Polsce siostry rozpoczęły od spotkania z przełożonymi wszystkich wspólnot urszulańskich. Miało ono miejsce w dniach 18 – 20 listopada 2022 r. w Częstochowie. Po nim siostry udadzą się w podróż do naszych domów.
Życzymy zarówno Siostrom, jak i każdej z nas owocnego czasu oraz radości z siostrzanych spotkań i wymiany myśli.

Zanim Jezus zacznie uzdrawiać i nauczać, Ewangelia stawia Go na pustyni: w samotności, bez świadków i spektaklu. To tam rozstrzyga się pytanie ważniejsze niż cuda: jakim Mesjaszem będzie? Ten obraz zaprasza nas, by najpierw spojrzeć na własne serce, zanim zaczniemy zmieniać zewnętrzne praktyki.

Nie wystarczy bowiem coś zacząć,
jeśli zabraknie wytrwałości.
św. Aniela Merici