logo
Aktualności

Wielkanocne warsztaty w przedszkolu w Sierczy

Święta Wielkiej Nocy coraz bliżej. Początkiem marca, w Przedszkolu im. Św. Anieli Merici Sióstr Urszulanek UR w Sierczy odbyły się warsztaty artystyczne prowadzone przez panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Chorągwicy.

Młodsze grupy tworzyły piękne palemki wielkanocne, a starsze dzieci w tym samym czasie przygotowywały zajączki, bądź kurczaczki z jajek. Panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Chorągwicy przeprowadziły z dziećmi pogadankę, w której opowiedziały jak wykonać świąteczne ozdoby. Następnie przedszkolaki przystąpiły do działań, a panie czuwały i pomagały im na każdym etapie prac

Dzieci wykazały się dużym zaangażowaniem, aktywnością i zapałem w przygotowaniu ozdób, o czym rodzice mogli przekonać się widząc finalne efekty pracy. Na zakończenie wszystkie grupy wykonały sobie pamiątkowe zdjęcia. Galeria z tego wydarzenia dostępna jest na stronie Przedszkola im. Św. Anieli Merici Sióstr Urszulanek UR w Sierczy.

IV Niedziela Wielkanocna

Dobry pasterz jest dla swoich owiec kochającym bratem i prawdziwym, wiernym przyjacielem. Zna każdą owcę, one go też znają i idą za jego głosem. Miedzy dobrym pasterzem a jego stadem nawiązuje się serdeczna, bliska, ciepła, przyjacielska relacja. Prawdziwy pasterz zawsze ma czas i jest do dyspozycji swojego stada we dnie i w nocy. Dobry pasterz nigdy nie zawodzi.

Na dziś

Proście Go, uniżajcie się wobec niezmierzonej potęgi Boga.

św. Aniela Merici