logo
Aktualności

Wielkanoc 2022

W tym roku Wielki Post i Święta Zmartwychwstania Jezusa przeżywamy pośród zamętu, cierpienia i trwogi wywołanych wojną w Ukrainie. Czego można sobie życzyć, mając w sercu i umyśle obrazy wojny, a jej ofiary pośród siebie?

POKOJU, który może nam dać tylko Zmartwychwstały Pan! Niech stanie się on udziałem naszych serc, wszystkich krajów dotkniętych konfliktami, a zwłaszcza udręczonej Ukrainy. 

Życzmy sobie, aby „Zwycięzca śmierci, piekła i szatana” uzdalniał nas do pokonywania zła siłą dobra i dokonywania w życiu codziennym wyborów, które służą pokojowi.  

Z wiarą w moc Zmartwychwstałego Pana zapewniamy o naszej modlitwie i dziękujemy za wszystkie gesty życzliwości i wsparcia

Siostry Urszulanki Unii Rzymskiej

XV Niedziela Zwykła

Ewangelia podaje ważne instrukcje dotyczące sposobu życia oraz apostolskiej działalności misjonarzy. Wyposażenie ich powinno być skromne, bez zapasów, bez pieniędzy, bez zbędnych osobistych rzeczy. Wiara i ufność Apostołów w Bożą opatrzność – to priorytety w przekazywaniu orędzia o miłosierdziu najlepszego Ojca, który pragnie zbawić wszystkich ludzi.

Na dziś

Posłuszeństwo
jest w człowieku wielkim światłem,
które sprawia, że każdy czyn staje się dobry
i godny przyjęcia.

św. Aniela Merici