logo
Aktualności

Wielkanoc 2022

W tym roku Wielki Post i Święta Zmartwychwstania Jezusa przeżywamy pośród zamętu, cierpienia i trwogi wywołanych wojną w Ukrainie. Czego można sobie życzyć, mając w sercu i umyśle obrazy wojny, a jej ofiary pośród siebie?

POKOJU, który może nam dać tylko Zmartwychwstały Pan! Niech stanie się on udziałem naszych serc, wszystkich krajów dotkniętych konfliktami, a zwłaszcza udręczonej Ukrainy. 

Życzmy sobie, aby „Zwycięzca śmierci, piekła i szatana” uzdalniał nas do pokonywania zła siłą dobra i dokonywania w życiu codziennym wyborów, które służą pokojowi.  

Z wiarą w moc Zmartwychwstałego Pana zapewniamy o naszej modlitwie i dziękujemy za wszystkie gesty życzliwości i wsparcia

Siostry Urszulanki Unii Rzymskiej

IV Niedziela Wielkanocna

Dobry pasterz jest dla swoich owiec kochającym bratem i prawdziwym, wiernym przyjacielem. Zna każdą owcę, one go też znają i idą za jego głosem. Miedzy dobrym pasterzem a jego stadem nawiązuje się serdeczna, bliska, ciepła, przyjacielska relacja. Prawdziwy pasterz zawsze ma czas i jest do dyspozycji swojego stada we dnie i w nocy. Dobry pasterz nigdy nie zawodzi.

Na dziś

Patrz na Syna Bożego
jakby dla ciebie samej przyszedł na świat.
Jest twój, jest twoim wszystkim, 
jest twoją jedyną Miłością.

św. Maria od Wcielenia