logo
Aktualności

Wielkanoc 2022

W tym roku Wielki Post i Święta Zmartwychwstania Jezusa przeżywamy pośród zamętu, cierpienia i trwogi wywołanych wojną w Ukrainie. Czego można sobie życzyć, mając w sercu i umyśle obrazy wojny, a jej ofiary pośród siebie?

POKOJU, który może nam dać tylko Zmartwychwstały Pan! Niech stanie się on udziałem naszych serc, wszystkich krajów dotkniętych konfliktami, a zwłaszcza udręczonej Ukrainy. 

Życzmy sobie, aby „Zwycięzca śmierci, piekła i szatana” uzdalniał nas do pokonywania zła siłą dobra i dokonywania w życiu codziennym wyborów, które służą pokojowi.  

Z wiarą w moc Zmartwychwstałego Pana zapewniamy o naszej modlitwie i dziękujemy za wszystkie gesty życzliwości i wsparcia

Siostry Urszulanki Unii Rzymskiej

V Niedziela Wielkanocna

Chrystus daje nam miłość, którą czerpie z kochającego serca Ojca (por. J 15,9) i pragnie, abyśmy wzajemnie nią się dzielili. Miłość Jezusa uzdalnia nas do szczerego i odważnego praktykowania tej szczególnej cnoty, która staje się czytelnym znakiem dla wszystkich oraz świadczy o tym, że jesteśmy prawdziwymi uczniami Chrystusa.

 

 

 

Na dziś

Patrz na Syna Bożego
jakby dla ciebie samej przyszedł na świat.
Jest twój, jest twoim wszystkim, 
jest twoją jedyną Miłością.

św. Maria od Wcielenia