logo
Aktualności

Wieczyste śluby s. Justyny od Drogi Chrystusa i Matki Bożej Częstochowskiej

W sobotę,  9 lipca 2022 r.,  w Krakowie odbyła się profesja wieczysta s. Justyny od Drogi Chrystusa i Matki Bożej Częstochowskiej. Mieliśmy przywilej być świadkami, jak s. Justyna powiedziała Jezusowi na wieki „tak”, wyrażając w ten sposób Jego pierwszeństwo w swoim życiu i wolę należenia do wspólnoty urszulańskiej do końca swoich dni.

Ceremonia ślubów była zarazem radosna i wzruszająca. Czytania i homilia ks. Roberta skłaniały do zachwycenia się na nowo miłością Boga Przymierza, który każdego człowieka zaprasza do komunii z sobą. Przymierze s. Justyny z Bogiem zostało przypieczętowane złotą obrączką. „Pierścieniem swym złączył mnie Pan Jezus Chrystus, abym innego Oblubieńca nie miała” – zaśpiewała profeska po zakończeniu obrzędu zaślubin.

Choć – jak zaznaczyła przełożona, s. Maria –  było to niezamierzone, uroczystość ślubów wieczystych s. Justyny zbiegła się z liturgicznym wspomnieniem urszulańskich męczennic z Orange z czasów rewolucji francuskiej. Niech te dzielne kobiety, które nie wahały się oddać swojego życia dla Chrystusa, wypraszają Siostrze Justynie wszelkie potrzebne łaski, aby zawsze czuła się najszczęśliwszą urszulanką świata, tak jak opisywała siebie w tym wielkim dla niej dniu. 

s. Edyta Kapica

III Niedziela Wielkanocna

Słowa i łamanie chleba połączyły dwóch uczniów wracających z Emaus z apostołami w Jerozolimie. Uczniowie z Emaus opowiadają o spotkaniu z Jezusem Zmartwychwstałym, którego rozpoznali przy łamaniu chleba. 

Na dziś

Miejcie nadzieję i mocną wiarę,
że Bóg pomoże wam we wszystkim.

św. Aniela Merici