logo
Aktualności

Wieczorne spotkanie ze SŁOWEM BOŻYM – transmisja na żywo

W sobotę, 23.01.2020 r., w przeddzień Niedzieli Słowa Bożego zapraszamy na wieczorne spotkanie z SŁOWEM. Spotkanie odbędzie się w godzinach od 20.00 do 21.00. Będzie to transmisja na żywo, na kanale YouTube: Urszulanki Unii Rzymskiej.

Temat spotkania: Jak w prosty sposób  słuchać i modlić się Słowem Bożym. Pokażemy Ci w praktyczny sposób, jak czytać Pismo Święte. Jak modlić się i rozważać święte słowa ze zrozumieniem i z pożytkiem dla duszy. 

Słowo Boże jest darem samego Boga. 

W spotkaniu ze SŁOWEM ważna jest świadomość, że Żywy Bóg pragnie przemawiać do naszego serca i w taki też sposób zaprasza nas do dialogu z Nim. Poprzez modlitwę Słowem Bożym poznajemy serce Boga i nasze serce.

Na spotkanie wieczorne zapraszamy osoby, które już mają doświadczenie modlitwy Słowem, jak i tych wszystkich, którzy dopiero na tę drogę wchodzą i szukają sposobu, jak usłyszeć bardziej Boga w Jego słowie, w swojej codzienności. Zapraszamy również te osoby, które może nie miały jeszcze okazji czytać Pisma Świętego.

Transmisja ta będzie wprowadzeniem do kolejnych spotkań ze Słowem Bożym w czasie Wielkiego Postu.

Zapraszamy do wirtualnego odwiedzania nas i subskrybowania naszego kanału Youtube. Dziękujemy!

s. Stella Kałas OSU i s. Jana Krogul OSU

XV Niedziela Zwykła

Ewangelia podaje ważne instrukcje dotyczące sposobu życia oraz apostolskiej działalności misjonarzy. Wyposażenie ich powinno być skromne, bez zapasów, bez pieniędzy, bez zbędnych osobistych rzeczy. Wiara i ufność Apostołów w Bożą opatrzność – to priorytety w przekazywaniu orędzia o miłosierdziu najlepszego Ojca, który pragnie zbawić wszystkich ludzi.

Na dziś

Wiernie i radośnie
trwajcie w rozpoczętym dziele.

św. Aniela Merici