logo
Aktualności

Weekendowe rekolekcje - Ku wolności

 

 

 

W słoneczny weekend 29-31 marca 2019 r. w częstochowskim domu Sióstr Urszulanek odbyły się rekolekcje poruszające temat ludzkiej wolności.

rekolekcje o wolnosc

Do Częstochowy przyjechało prawie 40 osób, które chciały spędzić weekend z Panem Bogiem i Jego Słowem. Temat ludzkich zniewoleń oraz dróg do wolności przybliżał nam o. Andrzej Niczypor SJ, który już po raz kolejny prowadził rekolekcje ze Słowem Bożym w tym miejscu. Duchowym wsparciem oraz swoją obecnością obdarzały nas także s. Emmanuela, s. Monika oraz siostry postulantki - s. Ula i s. Aleksandra.

rekolekcje o wolnosci

W tym niezwykłym czasie wyciszenia, modlitwy, wspólnych Eucharystii, adoracji i rozważania Słowa Bożego, nie zabrakło wartościowych konferencji, rozmów, spotkań oraz czasu na budowanie wspólnoty. Ponadto rekolekcje przeżywane u stóp Jasnej Góry, były okazją do złożenia swoich osobistych intencji, w tym również pragnienia życia w wolności Dzieci Bożych, pod cudownym obrazem Matki Bożej.

rekolekcje o wolnosci

Wierzymy, że w czasie tych rekolekcji Pan Bóg rozpoczął w każdym z nas swoje dobre dzieło i wskazał nam drogę do wolności, którą chce nas nieustannie obdarowywać. Poniżej publikujemy krótkie refleksje pozostawione przez uczestników rekolekcji.

Agnieszka Kozłowska

rekolekcje o wolnosci

Czas rekolekcji był dla mnie czasem zatrzymania się i spojrzenia na własne życie. Bóg pokazał mi te sfery życia, gdzie jestem zniewolona, gdzie muszę stanąć w Prawdzie. Wiem, że jestem ukochanym dzieckiem Boga, skarbem o którego się troszczy i kocha mnie bezwarunkowo, nigdy nie zostawia mnie. Jest tu obok z wyciągniętą ręką, by pomóc, podnieść, podtrzymać. To On prostuje moje drogi, jeśli tylko mówię TAK. A

***

Rekolekcje Ku wolności dały nam szersze spojrzenie na wolność i zmieniły perspektywę w tym aspekcie. Czas spędzony tutaj napełnił nas spokojem ducha. Ojciec [prowadzący] to bardzo ciepła i inspirująca osoba.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

XXV Niedziela Zwykła

Bóg przychodzi do nas nieustannie, aby uczestniczyć w naszym życiu. Bożym wynagrodzeniem jest Jego miłość, której się nie zdobywa, ani  kupuje własnymi zasługami. Miłość Boga jest bezinteresownym, darmowym darem.

 

 

 

 

Na dziś

Dusza czuje się wezwana
podążać jedynie tą drogą,
którą jej wyznacza Ten,
za którym tak żarliwie tęskni.

św. Maria od Wcielenia