logo
Aktualności

Weekendowe rekolekcje - Ku wolności

 

 

 

W słoneczny weekend 29-31 marca 2019 r. w częstochowskim domu Sióstr Urszulanek odbyły się rekolekcje poruszające temat ludzkiej wolności.

rekolekcje o wolnosc

Do Częstochowy przyjechało prawie 40 osób, które chciały spędzić weekend z Panem Bogiem i Jego Słowem. Temat ludzkich zniewoleń oraz dróg do wolności przybliżał nam o. Andrzej Niczypor SJ, który już po raz kolejny prowadził rekolekcje ze Słowem Bożym w tym miejscu. Duchowym wsparciem oraz swoją obecnością obdarzały nas także s. Emmanuela, s. Monika oraz siostry postulantki - s. Ula i s. Aleksandra.

rekolekcje o wolnosci

W tym niezwykłym czasie wyciszenia, modlitwy, wspólnych Eucharystii, adoracji i rozważania Słowa Bożego, nie zabrakło wartościowych konferencji, rozmów, spotkań oraz czasu na budowanie wspólnoty. Ponadto rekolekcje przeżywane u stóp Jasnej Góry, były okazją do złożenia swoich osobistych intencji, w tym również pragnienia życia w wolności Dzieci Bożych, pod cudownym obrazem Matki Bożej.

rekolekcje o wolnosci

Wierzymy, że w czasie tych rekolekcji Pan Bóg rozpoczął w każdym z nas swoje dobre dzieło i wskazał nam drogę do wolności, którą chce nas nieustannie obdarowywać. Poniżej publikujemy krótkie refleksje pozostawione przez uczestników rekolekcji.

Agnieszka Kozłowska

rekolekcje o wolnosci

Czas rekolekcji był dla mnie czasem zatrzymania się i spojrzenia na własne życie. Bóg pokazał mi te sfery życia, gdzie jestem zniewolona, gdzie muszę stanąć w Prawdzie. Wiem, że jestem ukochanym dzieckiem Boga, skarbem o którego się troszczy i kocha mnie bezwarunkowo, nigdy nie zostawia mnie. Jest tu obok z wyciągniętą ręką, by pomóc, podnieść, podtrzymać. To On prostuje moje drogi, jeśli tylko mówię TAK. A

***

Rekolekcje Ku wolności dały nam szersze spojrzenie na wolność i zmieniły perspektywę w tym aspekcie. Czas spędzony tutaj napełnił nas spokojem ducha. Ojciec [prowadzący] to bardzo ciepła i inspirująca osoba.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

III Niedziela Wielkanocna

Słowa i łamanie chleba połączyły dwóch uczniów wracających z Emaus z apostołami w Jerozolimie. Uczniowie z Emaus opowiadają o spotkaniu z Jezusem Zmartwychwstałym, którego rozpoznali przy łamaniu chleba. 

Na dziś

Boże jesteś moim Życiem, bo mnie wypełniasz.

św. Maria od Wcielenia