logo
Aktualności

Wędrówka "Q" urszulańskiej edukacji

Na przełomie września i października, w dniach 29.09 - 01.10.2023 r , w niezwykle urokliwym miejscu, w oblackim centrum młodzieżowym NINIWA, pod hasłem Wędrówka "Q" urszulańskiej edukacji spotkali się przedstawiciele wszystkich urszulańskich placówek dydaktycznych.

S. Iwona Skorupa, przełożona prowincjalna sióstr urszulanek, przywitała siostry i nauczycieli świeckich, dziękując za ich poświęcenie i codzienną pracę oraz za przybycie do Kokotka, gdzie wspólnie pochylaliśmy się nad rozumieniem „Serviam” oraz realizacją tego hasła w praktyce w naszych szkołach.

Koordynatorkami spotkania były dwie panie, które przybyły do nas z Warszawy: p. Anna Karniej oraz p. Joanna Kwiatkowska. Trudno w tak krótkim czasie omówić wszystkie ważne sprawy, które leżą nam na sercu, ale udało nam się podzielić doświadczeniem wspólnej pracy, pomysłami i oczekiwaniami. Cenne były również spotkania i rozmowy nauczycieli różnych szkół. Zatem "urszulanki" i "urszulankowie" wszystkich regionów łączcie się!

s. Joanna Żuk

I Niedziela Adwentu

W sposób widzialny, w pełni i w majestacie przybędzie powtórnie w momencie Paruzji. Dlatego trzeba czuwać i przygotowywać się podczas ziemskiego życia na tak ważne wydarzenie, które zadecyduje o naszym wiecznym przeznaczeniu. Najlepszym przygotowaniem jest odpowiedzialne przeżywanie każdego dnia wśród ludzi okazując im życzliwość, miłość, współczucie, pomoc, zrozumienie i przebaczenie. 

Na dziś

W duchowej radości
przejdźmy przez to nasze krótkie życie.

św. Aniela Merici