logo
Aktualności

Wędrówka "Q" urszulańskiej edukacji

Na przełomie września i października, w dniach 29.09 - 01.10.2023 r , w niezwykle urokliwym miejscu, w oblackim centrum młodzieżowym NINIWA, pod hasłem Wędrówka "Q" urszulańskiej edukacji spotkali się przedstawiciele wszystkich urszulańskich placówek dydaktycznych.

S. Iwona Skorupa, przełożona prowincjalna sióstr urszulanek, przywitała siostry i nauczycieli świeckich, dziękując za ich poświęcenie i codzienną pracę oraz za przybycie do Kokotka, gdzie wspólnie pochylaliśmy się nad rozumieniem „Serviam” oraz realizacją tego hasła w praktyce w naszych szkołach.

Koordynatorkami spotkania były dwie panie, które przybyły do nas z Warszawy: p. Anna Karniej oraz p. Joanna Kwiatkowska. Trudno w tak krótkim czasie omówić wszystkie ważne sprawy, które leżą nam na sercu, ale udało nam się podzielić doświadczeniem wspólnej pracy, pomysłami i oczekiwaniami. Cenne były również spotkania i rozmowy nauczycieli różnych szkół. Zatem "urszulanki" i "urszulankowie" wszystkich regionów łączcie się!

s. Joanna Żuk

Uroczystość Bożego Ciała

Eucharystia jest szczególnym darem miłości. Jest darem, który może zaspokoić duchowy głód każdego człowieka. Jest chlebem z nieba, który daje życie światu (por. J 6,33). Eucharystia jest nie tylko darem, jest przede wszystkim chlebem życia, jest Bogiem, który wychodzi na spotkanie człowieka, przychodzi aby nas nawiedzić.

Na dziś

Miejmy zawsze serca rozpalone miłością.

św. Aniela Merici