logo
Aktualności

Wakacyjny obóz Urszulańskiego Koła Sportowego „SERVIAM”

Od 26 czerwca do 3 lipca 2024 roku uczniowie klas 4-8 z Zespołu Szkół Urszulańskich w Poznaniu, mieli okazję kolejny raz uczestniczyć w wyjątkowym obozie wędrowno-sportowym w malowniczym Zębie pod Zakopanem.

Już od 12 lat, chętne dzieci i młodzież mogą korzystać z tej ciekawej propozycji. Zainteresowanie obozem jest duże, a z każdym rokiem jest coraz więcej uczestników. W tym roku w pierwszym turnusie dla młodszych dzieci, udział wzięło 101 osób.

Inicjatywę organizacji obozu podjęli nasi urszulańscy nauczyciele, a w skład kadry wychowawczej wchodziło 12 osób – w tym wuefiści, nauczyciele różnych przedmiotów oraz dwie siostry urszulanki s. Wioleta z Poznania i s. Jana z Rybnika.

Pomimo kapryśnej pogody, nie zrezygnowaliśmy z planowanych wędrówek. Młodsze dzieci zdobywały niższe partie gór, a starsze podejmowały wyzwania na wyższych szczytach. Każda wyprawa była nie tylko okazją do podziwiania pięknych widoków, ale także do nauki i wzmacniania kondycji fizycznej.

Obóz obfitował również w różnorodne aktywności sportowe. Część zajęć odbywała się na świeżym powietrzu, a inne w hali sportowej. Uczniowie mieli również możliwość korzystania z basenu znajdującego się w ośrodku, a relaks i zabawę zapewniły nam również Termy Chochołowskie.

Popołudnia były poświęcone na kreatywne warsztaty prowadzone przez wychowawców grup. Dziewczynki chętnie tworzyły biżuterię z koralików, "bransoletki przyjaźni" z muliny, a także rysowały i kolorowały. Ciekawą inicjatywą były warsztaty produkcji naturalnych kosmetyków, cieszące się dużym zainteresowaniem. Chłopcy uczestniczyli w zajęciach i zawodach sportowych dostosowanych do ich zainteresowań i potrzeb. 

Każdy dzień kończyliśmy pogodnymi wieczorami z tańcami i zabawami integracyjnymi. Dwa razy zorganizowaliśmy również grilla. Codzienne spotkania z wychowawcami były okazją do podsumowania dnia, a "dobranocka z przesłaniem" i śpiew pomagały nam wyciszyć się przed snem i refleksyjnie oraz modlitewnie zakończyć dzień.

Obóz wędrowno-sportowy w Zębie był niezapomnianym przeżyciem dla wszystkich uczestników. Dzięki niespotykanemu zaangażowaniu nauczycieli i kadry wychowawczej mogliśmy cieszyć się wyjątkowym czasem pełnym przygód, nauki i zabawy, a także wzmacniać więzi między sobą. Mamy nadzieję, że takie inicjatywy staną się tradycją i będziemy mogli spotykać się na kolejnych obozach w przyszłości, w poszerzonym składzie uczniów z naszych innych szkół urszulańskich w Polsce. Soli Deo Gloria!

S. Jana OSU

XV Niedziela Zwykła

Ewangelia podaje ważne instrukcje dotyczące sposobu życia oraz apostolskiej działalności misjonarzy. Wyposażenie ich powinno być skromne, bez zapasów, bez pieniędzy, bez zbędnych osobistych rzeczy. Wiara i ufność Apostołów w Bożą opatrzność – to priorytety w przekazywaniu orędzia o miłosierdziu najlepszego Ojca, który pragnie zbawić wszystkich ludzi.

Na dziś

Miejcie nadzieję i mocną wiarę,
że Bóg pomoże wam we wszystkim.

św. Aniela Merici