logo
Aktualności

Wakacje z Bogiem w Iwano-Frankiwsku

W dniach 7-19 czerwca, przy rzymsko-katolickiej parafii Chrystusa Króla w Iwano-Frankiwsku, miały miejsce półkolonie „Wakacje z Bogiem” pod hasłem: „Pan jest moim Pasterzem”. Były one organizowane dla dzieci klas 3-11, które w tym roku uczęszczały na zajęcia z katechezy. W ubiegłym roku organizowanie półkolonii było niemożliwe ze względu na ograniczenia, ale w tym roku się to udało. Podzieliliśmy je na dwie części, ale i tak chętnych było dość dużo. W pierwszym tygodniu 36 uczestników młodszej grupy i następnego tygodnia 25 starszych dzieci codziennie poznawało postać biblijnego króla Dawida. Można powiedzieć, że była to kontynuacja poprzednich lat, kiedy to spotykałyśmy się z innymi wielkimi postaciami ze Starego Testamentu – Abrahamem i Mojżeszem.

Dzieci codziennie uczestniczyły w Eucharystii, wspólnej modlitwie. Podczas warsztatów plastycznych robiły dużo ciekawych rzeczy – kwiaty z cukierków i bibuły, origami, „malowały” na kamykach. Miały też warsztaty psychologiczne na temat poznania siebie i przyjaźni. Uczestniczyły w grach terenowych, zawodach sportowych. Miały też zadanie nagrać filmik na podstawie wybranego przez nie fragmentu biblijnego. Młodsza grupa odwiedziła miejski Dziecięcy Punkt Ekologiczny – najbardziej podobało im się terrarium i ścieżka roślin aromatycznych.

Nie obeszło się oczywiście bez wycieczek w Karpaty. Dla młodszej grupy wybraliśmy wyjazd do Jaremczy, czyli wersję „light”– skałki Dowbusza, wodospad Probij oraz mini zoo na Górze Niedźwiedziej. Skorzystaliśmy też z gościnności ks. Dziekana Kazimierza Halimurki, pierwszego proboszcza iwanofrankiwskiej parafii. Starsza grupa natomiast zdobyła szczyt Chomiak (1542 m n.p.m.) w pasmie Karpat nieopodal Jabłonicy.

Na zakończenie każda grupa miała najpierw konkurs wiedzy biblijnej i krótkie podsumowanie spędzonego wspólnie czasu, a potem wspólnego grilla z rodzicami.

Dziękujemy Panu Bogu za ten wyjątkowy czas, wszystkim którzy służyli, pomagając w przeprowadzeniu tych półkolonii, jak również dobroczyńcom, którzy finansowo wsparli to wydarzenie. 

 

                                                                  S. Olena Nevinska OSU

 zapraszamy do galerii >>>

XV Niedziela Zwykła

Ewangelia podaje ważne instrukcje dotyczące sposobu życia oraz apostolskiej działalności misjonarzy. Wyposażenie ich powinno być skromne, bez zapasów, bez pieniędzy, bez zbędnych osobistych rzeczy. Wiara i ufność Apostołów w Bożą opatrzność – to priorytety w przekazywaniu orędzia o miłosierdziu najlepszego Ojca, który pragnie zbawić wszystkich ludzi.

Na dziś

Miejmy zawsze serca rozpalone miłością.

św. Aniela Merici