logo
Aktualności

W patronalne święto św. Urszuli zakończył się jubileuszowy rok 75-lecia Liceum Urszulańskiego we Wrocławiu.

W patronalne święto św. Urszuli zakończył się jubileuszowy rok 75-lecia Liceum Urszulańskiego we Wrocławiu.

Świętowanie rozpoczęła tradycyjnie Msza Święta w kościele uniwersyteckim, której przewodniczył prof. Włodzimierz Wołyniec, rektor Metropolitalnego Wyższego Seminarium Duchownego. Podczas Eucharystii nowo przyjęci uczniowie klas pierwszych złożyli przyrzeczenie sztandarowe. Jest to najważniejszy moment w życiu ucznia szkoły – od tej chwili stają się członkami rodziny urszulańskiej. W drugiej części uroczystości odbyła się uroczysta gala, w której wzięli udział uczniowie, nauczyciele i pracownicy szkoły, siostry urszulanki i zaproszeni goście, a wśród nich Siostra prowincjalna, Iwona Skorupa.

Program w auli składał się z trzech części. W pierwszej z nich uczniowie podsumowali wydarzenia Roku Jubileuszowego. W drugiej części głos zabrali przedstawiciele różnych środowisk, a przede wszystkim siostra przełożona, Kinga Klepek oraz siostra prowincjalna, Iwona Skorupa.
W trzeciej artystycznej części uczniowie przedstawili wybrane wydarzenia z życia  szkoły na tle historii Polski i Wrocławia. Ten swoisty kalejdoskop wydarzeń zaprezentowany został dekadami – akcentami kończącymi dane dziesięciolecia były piosenki w wykonaniu uczniów. Wykonane utwory dobrane były w taki sposób, aby odzwierciedlać ducha danej epoki.

Część artystyczna była ostatnim oficjalnym punktem świętowania. Po nim uczniowie udali się do domów, a zaproszeni goście na obiad do klasztornego refektarza.

foto. strona szkolna>>>

artykuł niedziela>>>

III Niedziela Wielkanocna

Słowa i łamanie chleba połączyły dwóch uczniów wracających z Emaus z apostołami w Jerozolimie. Uczniowie z Emaus opowiadają o spotkaniu z Jezusem Zmartwychwstałym, którego rozpoznali przy łamaniu chleba. 

Na dziś

Miejcie nadzieję i mocną wiarę,
że Bóg pomoże wam we wszystkim.

św. Aniela Merici