logo
Aktualności

W karnawale same bale

Czas karnawału wciąga do zabawy wszystkich – tańczą starsi, młodzi, młodsi i najmłodsi.

Przedszkolaki w Sierczy oddawały się  karnawałowym pląsom i zabawom 1 lutego. W sali sześciolatków - a musiała ona pomieścić około setki dzieci -mieniło się od barwnych ozdób i kolorowych strojów przedszkolaków. Przeważały – a jakże – księżniczki, ale nie brakowało też innych postaci z bajek, ulubionych piłkarzy oraz zwierzątek.

Bawią się też uczniowie naszych szkół podstawowych – na przykład 1 lutego swój bal karnawałowy mieli uczniowie klas młodszych szkoły w Lublinie.

W nieco innym tonie odbywały się w liceach bale studniówkowe: we Wrocławiu miało to miejsce 13 stycznia, w Poznaniu -  20 stycznia,  w Rybniku - 27 stycznia. Nie było co prawda kostiumów i masek karnawałowych, ale nasi przyszli maturzyści pojawili się w strojach wieczorowych. I trudno było czasem rozpoznać uczennice i uczniów widzianych na co dzień w skromnych strojach uczniowskich.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z tych wydarzeń na stronach szkół i przedszkola:

II Niedziela Wielkiego Postu

Na Taborze Jezus objawia się w Bożym, nadprzyrodzonym świetle, a nie tylko w blasku naturalnego światła, które Go z zewnątrz opromienia. Blask nadprzyrodzony przenika również szaty Chrystusa.

Na dziś

Nie traćcie ducha.

św. Aniela Merici