logo
Aktualności

W karnawale same bale

Czas karnawału wciąga do zabawy wszystkich – tańczą starsi, młodzi, młodsi i najmłodsi.

Przedszkolaki w Sierczy oddawały się  karnawałowym pląsom i zabawom 1 lutego. W sali sześciolatków - a musiała ona pomieścić około setki dzieci -mieniło się od barwnych ozdób i kolorowych strojów przedszkolaków. Przeważały – a jakże – księżniczki, ale nie brakowało też innych postaci z bajek, ulubionych piłkarzy oraz zwierzątek.

Bawią się też uczniowie naszych szkół podstawowych – na przykład 1 lutego swój bal karnawałowy mieli uczniowie klas młodszych szkoły w Lublinie.

W nieco innym tonie odbywały się w liceach bale studniówkowe: we Wrocławiu miało to miejsce 13 stycznia, w Poznaniu -  20 stycznia,  w Rybniku - 27 stycznia. Nie było co prawda kostiumów i masek karnawałowych, ale nasi przyszli maturzyści pojawili się w strojach wieczorowych. I trudno było czasem rozpoznać uczennice i uczniów widzianych na co dzień w skromnych strojach uczniowskich.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z tych wydarzeń na stronach szkół i przedszkola:

XV Niedziela Zwykła

Ewangelia podaje ważne instrukcje dotyczące sposobu życia oraz apostolskiej działalności misjonarzy. Wyposażenie ich powinno być skromne, bez zapasów, bez pieniędzy, bez zbędnych osobistych rzeczy. Wiara i ufność Apostołów w Bożą opatrzność – to priorytety w przekazywaniu orędzia o miłosierdziu najlepszego Ojca, który pragnie zbawić wszystkich ludzi.

Na dziś

Dusza czuje się wezwana
podążać jedynie tą drogą,
którą jej wyznacza Ten,
za którym tak żarliwie tęskni.

św. Maria od Wcielenia