logo
Aktualności

Urszulańska młodzież - do tańca i do różańca

Wszystko zaczęło się od rekolekcji weekendowych w Częstochowie… Grupa młodzieży z Liceum Urszulanek we Wrocławiu, która uczestniczyła w ciągu roku w cyklu spotkań rekolekcyjnych: „Pocovidowe Pogotowie Duchowe”, przyjechała również w wakacje do sióstr, aby pomóc w przyjmowaniu pielgrzymów, zmierzających na Jasna Górę. Był to prawdziwy wolontariat w duchu SERVIAM i wielka radość, zarówno dla sióstr jak i młodzieży!

Sierpień jest wyjątkowym czasem pielgrzymek na Jasną Górę (autokarowych, rowerowych, motocyklowych, pieszych, a nawet konnych…) Urszulanki ze wspólnoty w Częstochowie otwierają wówczas na oścież swój dom, aby przyjąć jak najwięcej pielgrzymów. Szczególnie zintensyfikowane terminy to 15 i 26 sierpnia. W tym czasie, zarówno „za dnia jak i nocami” w naszym urszulańskim domu jest tłumnie i gwarno. Jak bywało też  w poprzednich latach, swoją wdzięczną obecnością i pomocą wsparła nas urszulańska młodzież. W zeszłym roku była z nami uczennica z Rybnika - Łucja i studentka Julia, natomiast w tym roku pomagały nam Zosia i Ewa – uczennice z Liceum Urszulanek z  Wrocławia.

Dziewczyny wniosły w naszą codzienność entuzjazm, młodzieńczość i oczywiście radość. Był to czas wspólnej pracy, ale też modlitwy, rozmów i miłych spotkań. Do dziewczyn dołączyli również chłopcy - koledzy z klasy, którzy pomagali siostrom w uporządkowaniu domu po wyjeździe pątników. To było prawdziwe urszulańskie SERVIAM! Liceum we Wrocławiu może być dumne, że ma tak wspaniałą młodzież!

Jako urszulanki cieszymy się, że młodzi chcą być razem z nami nie tylko w roku szkolnym, ale też w wakacje, w swoim wolnym czasie. Przy okazji wspólnych spotkań, zarówno w budynkach szkoły, jak i tych dodatkowych – modlitewnych i wspólnego działania, doświadczamy, że naprawdę jesteśmy jedną, wielką „rodziną urszulańską”. Święta Aniela, która przekazała nam między innymi takie słowa: „Wysilajcie się, działajcie, nie traćcie czasu, ufajcie, głośno wołajcie w swym sercu do Boga”- jest wciąż obecna wśród nas i zachęca nas do twórczego życia i do działania. SERVIAM- będę służył!

s. Jana OSU

IV Niedziela Wielkanocna

Dobry pasterz jest dla swoich owiec kochającym bratem i prawdziwym, wiernym przyjacielem. Zna każdą owcę, one go też znają i idą za jego głosem. Miedzy dobrym pasterzem a jego stadem nawiązuje się serdeczna, bliska, ciepła, przyjacielska relacja. Prawdziwy pasterz zawsze ma czas i jest do dyspozycji swojego stada we dnie i w nocy. Dobry pasterz nigdy nie zawodzi.

Na dziś

Miejcie nadzieję i mocną wiarę,
że Bóg pomoże wam we wszystkim.

św. Aniela Merici