30 kwietnia dwunastoosobowa grupa sióstr ze zgromadzenia Urszulanek Serca Jezusa Konającego: osiem sióstr juniorystek wraz ze swoimi przełożonymi, gościła w naszym domu krakowskim. Udając się do Lipnicy Murowanej, na swoje spotkanie formacyjne, Siostry postanowiły zatrzymać się w Krakowie, miejscu, gdzie ich Matka, św. Urszula Ledóchowska, w 1886 roku, rozpoczęła swoje zakonne życie i gdzie przeżyła 20 lat, pozostawiając po sobie bardzo znaczący ślad swej obecności. Zewnętrznym znakiem są m.in. obrazy jej autorstwa oraz poświęcona jej boczna kaplica. To z tego miejsca, w 1907 roku, Matka Urszula pojechała do Petersburga. Wyjazd ten na zawsze zmienił jej życie a w konsekwencji uczynił ją założycielką nowego zgromadzenia.
Z otwartym sercem przyjęłyśmy Siostry, które dojechały do nas z różnych wspólnot: z Pniew, Warszawy, Łodzi i Lublina. Po przywitaniu przez s. Marię, przełożoną wspólnoty, s. Małgorzata, archiwistka prowincjalna i nasz ekspert od historii, oprowadziła Siostry po miejscach szczególnie związanych z obecnością Matki Urszuli, zarówno wewnątrz domu, jak i na zewnątrz. Siostry: Edyta i Justyna powiedziały kilka słów na temat naszego obecnego apostolstwa, ponieważ naszym Gościom zależało też na tym, by dowiedzieć się o naszym DZIŚ.
Po zwiedzaniu, Siostry miały czas na osobistą modlitwę w miejscu, które najbardziej do nich przemówiło. Następnie zaprosiłyśmy je na podwieczorek, po którym udały się w dalszą drogę do Lipnicy.
Cieszymy się, że mogłyśmy gościć nasze – jak je czasem nazywamy - Siostry „kuzynki” w krakowskim klasztorze. Spotkanie upłynęło w radosnej, miłej atmosferze. Siostry powiedziały, że czują, że zostały przyjęte jak członkowie rodziny. My też odczuwałyśmy wspólnotę z siostrami. Mamy nadzieję na dalsze wzajemne kontakty.
W Niedzielę Palmową Kościół daje nam do medytacji cztery wyjątkowe teksty: opis triumfalnego wjazdu Jezusa do Jerozolimy (Mt 21, 1-11), proroczy fragment z Izajasza (Iz 50,4–7), hymn o uniżeniu Chrystusa z Listu do Filipian (Flp 2,6–11) oraz opowiadanie o Męce Pańskiej według św. Łukasza (Łk 22,14 – 23,56). Każdy z tych tekstów nosi w sobie głęboki ładunek symboliczny i teologiczny – zwłaszcza, gdy spojrzymy na nie w świetle oryginalnych języków Biblii.
Patrz na Syna Bożego
jakby dla ciebie samej przyszedł na świat.
Jest twój, jest twoim wszystkim,
jest twoją jedyną Miłością.
św. Maria od Wcielenia