logo
Aktualności

Ukraiński Adwent…

Siostry z Iwano-Frankiwska piszą o Adwencie, o czekaniu w ciemnościach i … o nadziei, która każe działać.

Adwent to zawsze czas oczekiwania. W tym roku dla Ukrainy jest on szczególny. Oczywiście wszyscy czekamy na dobre wieści z frontu, na nasze zwycięstwo. Ale nasze codzienne czekanie to też czekanie na odwołanie alarmu czy na pojawienie się światła, które coraz częściej wyłączają po ostatnich atakach na elektrownie.

Jeszcze Adwent dobrze się nie zaczął, a już w pierwszą jego niedzielę mieliśmy Msze tylko przy świecach. Ratowała sytuację lampa na akumulatorze – prezent od Sióstr z Polski. Ksiądz Proboszcz też otrzymał od swoich przyjaciół z Polski agregat prądotwórczy („generator”), ale jego mocy wystarczało jedynie na podłączenie mikrofonów w kościele. Dopiero po kilku dniach udało się podłączyć do niego również piec, bo w domu już się zaczęło robić zimno. Kościół też się wyziębił...

Mimo to staramy się przeżyć ten czas jak należy J Mamy Roraty w środy i piątki o 18:00. W tym roku będziemy mieli osiem spotkań na Roratach, więc rozważamy na nich osiem błogosławieństw.

W sobotę 3 grudnia do dzieci szkolnych podczas zajęć z katechezy przyszedł św. Mikołaj, natomiast do przedszkolaków – po głównej Mszy św. w niedzielę. Jeden z aniołków niespodziewanie się rozchorował, więc s. Olena musiała ratować sytuację J Ale wszystko się udało. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom, dzięki którym mogliśmy zorganizować to święto w tak niełatwym czasie. Dziękujemy również za każdą pomoc i modlitwę wszystkim, którzy nas wspierają.

s. Blandyna Boch
s. Olena Nevinska

 

X Niedziela Zwykła

Jezus był postacią kontrowersyjną od początku swojej działalności apostolskiej. Do Chrystusa garnęli się ludzie, którzy szczerze słuchali Jego nauczania, chorzy, aby odzyskać zdrowie czy uwolnienie z mocy złego ducha. Oni uwierzyli w boskie posłannictwo Jezusa.

Na dziś

Posłuszeństwo
jest w człowieku wielkim światłem,
które sprawia, że każdy czyn staje się dobry
i godny przyjęcia.

św. Aniela Merici