logo
Aktualności

Ukraina - pielgrzymka do Letyczowa

Pielgrzymka z Tomaszpola do sanktuarium Matki Bożej w Letyczowie wyruszyła 1 lipca 2024 r. Do celu ma dotrzeć 6 lipca. Trud pielgrzymi z nią związany ofiarowany jest w intencjach o zakończenie wojny, za wojsko ukraińskie oraz o pokój. W pielgrzymce uczestniczy około 120 osób. Na trasie dołączają kolejne grupy. Najmłodszy pielgrzym ma 4 lata, najstarszy 64.

Pielgrzymi szlak prowadzi  przez Czerniowce, gdzie znajduje się nasza wspólnota urszulańska. W  trud pielgrzymowania włączył się  też biskup Radosław Zmitrowicz. Msza św., z powodu upału (temperatura sięga 35 stopni w cieniu), sprawowana była w lesie, a nie – jak zazwyczaj - w kościele. Po niej parafianie z Czerniowiec przywieźli ciepły poczęstunek. Po dłuższym odpoczynku pielgrzymi ruszyli w dalszą drogę. Po całym dniu wędrówki w upale czekało ich serdeczne przyjęcie przez parafian w Czerniowcach. Chętnych, by przyjąć pielgrzymów pod swój dach było tak wielu, że nie wszyscy mieli tę radość. Następnego dnia po mszy św. w kościele pielgrzymi wyruszyli, by pokonać kolejny etap drogi i dotrzeć do Szarhoroda.

S. Tetiana Lesiuk OSU

XV Niedziela Zwykła

Ewangelia podaje ważne instrukcje dotyczące sposobu życia oraz apostolskiej działalności misjonarzy. Wyposażenie ich powinno być skromne, bez zapasów, bez pieniędzy, bez zbędnych osobistych rzeczy. Wiara i ufność Apostołów w Bożą opatrzność – to priorytety w przekazywaniu orędzia o miłosierdziu najlepszego Ojca, który pragnie zbawić wszystkich ludzi.

Na dziś

Wiernie i radośnie
trwajcie w rozpoczętym dziele.

św. Aniela Merici