logo
Aktualności

Ukazały się wspomnienia uczennicy urszulańskiego LO w Gdyni

Pani Joanna Kołdziejczyk, córka Barbary Szpakowskiej Kołodziejczyk, dzieli się informacją o ukazaniu się książek napisanych przez jej mamę, a naszą uczennicę Liceum w Gdyni w latach powojennych.

Moja Mama, Barbara Szpakowska-Kołodziejczyk, urodziła się w 1933 r. w Gdyni. Okres okupacji przeżyła w Warszawie i tu straciła ojca. Po wojnie chodziła do liceum Sióstr Urszulanek w Gdyni. W 1956 r. ukończyła studia na Akademii Medycznej w Gdańsku. W latach 1956—1966 zrobiła dwie specjalizacje z ftyzjatrii i pneumonologii oraz zdobyła tytuł doktora nauk medycznych. Pracowała przez 50 lat w Gdańsku, Zakopanem, Gdyni i w Warszawie. Ma dwie córki i dwóch wnuków.

Dwa lata temu Mama wydała pierwszą książkę „Losy dziecka w cieniu wojny”, opisującą jej przedwojenne i wojenne losy. W zeszłym miesiącu została wydana kolejna książka „Serviam”, związana z pierwszymi latami po wojnie, gdy mama chodziła do Liceum Sióstr Urszulanek w Gdyni. W przygotowaniu jest trzeci tom opisujący lata studiów na Akademii Medycznej w Gdańsku i pierwszej pracy w Zakopanem. Wszystko osadzone jest w realiach powojennej Polski.

Pierwsza z książek spotkała się z bardzo pozytywnym przyjęciem, druga  została wydana w tych dniach. Zachęcamy do lektury!

Więcej nt. książek Barbary Szpakowskiej-Kołodziejczyk:

https://ridero.eu/pl/books/losy_dziecka_w_cieniu_wojny/>>>

https://ridero.eu/pl/books/serviam/>>>

XV Niedziela Zwykła

Ewangelia podaje ważne instrukcje dotyczące sposobu życia oraz apostolskiej działalności misjonarzy. Wyposażenie ich powinno być skromne, bez zapasów, bez pieniędzy, bez zbędnych osobistych rzeczy. Wiara i ufność Apostołów w Bożą opatrzność – to priorytety w przekazywaniu orędzia o miłosierdziu najlepszego Ojca, który pragnie zbawić wszystkich ludzi.

Na dziś

Wiernie i radośnie
trwajcie w rozpoczętym dziele.

św. Aniela Merici