logo
Aktualności

U nas „na Sierczy”…

W okolicach 21 października placówki wychowawcze prowadzone przez urszulanki obchodzą swoje patronalne święto. Urszulańskim dziełom apostolskim patronuje bowiem św. Urszula, męczennica z pierwszych wieków chrześcijaństwa. U nas „na Sierczy” –  jak mówią miejscowi  – nie mogło być inaczej.

W czwartek, 19 października, nasz mały kościół parafialny wypełnił się po brzegi dziećmi z prowadzonego przez nas przedszkola i ich rodzinami. Eucharystia sprawowana była w intencji urszulańskiego apostolstwa na całym świecie, zwłaszcza naszego przedszkola. Uderzał żywy udział w Mszy św. nie tylko dzieci, ale i rodziców, którzy włączyli się w oprawę liturgiczną.

W tym dniu niezwykłym prezentem zostały obdarowane siostry. Z inicjatywy świeckich nauczycieli, chętni rodzice zobowiązali się do codziennej (do czerwca 2024 r.) modlitwy za jedną z sióstr sierczańskiej wspólnoty. Chętnych było więcej niż sióstr, więc pozostałe rodziny zobowiązały się do codziennej modlitwy w intencji powołań.

Po Eucharystii odbyło się przedstawienie pt. „Przypowieść o talentach”, w które – ku radości rodziców - zaangażowane były dzieci z wszystkich grup wiekowych.

Były też życzenia i kwiaty dla urszulanek oraz wyróżnienia dla dzieci i rodzin, które wykonały  „Jesienny bukiet dla św. Urszuli”. Specjalne podziękowania i symboliczny kubek ze znakiem Serviam otrzymali panowie, którzy zajęli się porządkowaniem naszego sadu, gdzie ma powstać boisko dla przedszkolaków.

Wspólna modlitwa i bycie razem wzmocniło nasze wzajemne więzi.

                                                                                                                      E.D.

I Niedziela Adwentu

W sposób widzialny, w pełni i w majestacie przybędzie powtórnie w momencie Paruzji. Dlatego trzeba czuwać i przygotowywać się podczas ziemskiego życia na tak ważne wydarzenie, które zadecyduje o naszym wiecznym przeznaczeniu. Najlepszym przygotowaniem jest odpowiedzialne przeżywanie każdego dnia wśród ludzi okazując im życzliwość, miłość, współczucie, pomoc, zrozumienie i przebaczenie. 

Na dziś

Szukajcie najpierw Królestwa Bożego.

św. Aniela Merici