logo
Aktualności

Tydzień Serviam ze św. Anielą w rybnickiej szkole Urszulanek

W ostatnim tygodniu nauki i pracy, przed feriami zimowymi, w naszej społeczności szkolnej obchodziliśmy Tydzień SERVIAM ze św. Anielą. Chcieliśmy  wszyscy “złapać rytm z Anielą” i pogłębić ducha SERVIAM.

Każdy poziom edukacyjny przeżywał ten czas w nieco odmiennej formie.

Najmłodsi z klas 1-3 podążali w rytmie dni tygodnia poznając myśli, rady i zachęty św. Anieli. Uczyli się jak owocnie pokonywać codzienne trudności w duchowej radości. Codziennie śpiewali piosenkę, którą poznali dzięki najnowszemu nagraniu starszych uczniów z klas 4-6. Jednocześnie przygotowywali się do quizu o św. Anieli.

Uczniowie z klas 4-6 na porannych apelach oprócz przygotowanej modlitwy, piosenki i krótkiej refleksji w oparciu o słowa św. Anieli, mieli możliwość zobaczenia prezentacji przygotowanych przez uczniów o tym, jak realizują SERVIAM w swoim życiu. Swoim SERVIAM podzielili się między innymi: ci, którzy niosą pomoc uchodźcom z Ukrainy, ministranci i harcerze oraz uczniowie, którzy rozwijają swoje talenty i różne umiejętności i służą tym w różnych miejscach. Oprócz tego, chętni uczniowie wzięli udział w Konkursie plastycznym: “Złap rytm ze św. Anielą”.

Uczniowie z klas 7-8 i licealiści, podobnie jak klasy 4-6, na porannych apelach mieli modlitwę i krótką refleksję ze św. Anielą. Przygotowane też były na każdy dzień prezentacje uczniów z działalności w duchu SERVIAM. Uczniowie podzielili się swoim świadectwem zaangażowania w różnych dziedzinach i w miejscach. Oprócz tego, w Liceum powstawał w ciągu tygodnia wspólny, duży kolaż pt.: „Aniela zawsze aktualna”. Tło przygotowali uczniowie z LO, natomiast postać Anieli wykleili ich młodsi koledzy z klas 4-6.

Piątek, 13 stycznia, był uroczystym zwieńczeniem naszej wspólnej drogi ze św. Anielą i radosnym świętowaniem Jej Wspomnienia. Było rozdanie dyplomów, nagród i wspólna radość, o którą tak często prosi nas św. Aniela.

s. Jana Krogul OSU

X Niedziela Zwykła

Jezus był postacią kontrowersyjną od początku swojej działalności apostolskiej. Do Chrystusa garnęli się ludzie, którzy szczerze słuchali Jego nauczania, chorzy, aby odzyskać zdrowie czy uwolnienie z mocy złego ducha. Oni uwierzyli w boskie posłannictwo Jezusa.

Na dziś

W duchowej radości
przejdźmy przez to nasze krótkie życie.

św. Aniela Merici