logo
Aktualności

Tydzień Serviam ze św. Anielą w rybnickiej szkole Urszulanek

W ostatnim tygodniu nauki i pracy, przed feriami zimowymi, w naszej społeczności szkolnej obchodziliśmy Tydzień SERVIAM ze św. Anielą. Chcieliśmy  wszyscy “złapać rytm z Anielą” i pogłębić ducha SERVIAM.

Każdy poziom edukacyjny przeżywał ten czas w nieco odmiennej formie.

Najmłodsi z klas 1-3 podążali w rytmie dni tygodnia poznając myśli, rady i zachęty św. Anieli. Uczyli się jak owocnie pokonywać codzienne trudności w duchowej radości. Codziennie śpiewali piosenkę, którą poznali dzięki najnowszemu nagraniu starszych uczniów z klas 4-6. Jednocześnie przygotowywali się do quizu o św. Anieli.

Uczniowie z klas 4-6 na porannych apelach oprócz przygotowanej modlitwy, piosenki i krótkiej refleksji w oparciu o słowa św. Anieli, mieli możliwość zobaczenia prezentacji przygotowanych przez uczniów o tym, jak realizują SERVIAM w swoim życiu. Swoim SERVIAM podzielili się między innymi: ci, którzy niosą pomoc uchodźcom z Ukrainy, ministranci i harcerze oraz uczniowie, którzy rozwijają swoje talenty i różne umiejętności i służą tym w różnych miejscach. Oprócz tego, chętni uczniowie wzięli udział w Konkursie plastycznym: “Złap rytm ze św. Anielą”.

Uczniowie z klas 7-8 i licealiści, podobnie jak klasy 4-6, na porannych apelach mieli modlitwę i krótką refleksję ze św. Anielą. Przygotowane też były na każdy dzień prezentacje uczniów z działalności w duchu SERVIAM. Uczniowie podzielili się swoim świadectwem zaangażowania w różnych dziedzinach i w miejscach. Oprócz tego, w Liceum powstawał w ciągu tygodnia wspólny, duży kolaż pt.: „Aniela zawsze aktualna”. Tło przygotowali uczniowie z LO, natomiast postać Anieli wykleili ich młodsi koledzy z klas 4-6.

Piątek, 13 stycznia, był uroczystym zwieńczeniem naszej wspólnej drogi ze św. Anielą i radosnym świętowaniem Jej Wspomnienia. Było rozdanie dyplomów, nagród i wspólna radość, o którą tak często prosi nas św. Aniela.

s. Jana Krogul OSU

IV Niedziela Zwykła

Jezus widząc tłumy, wszedł na górę i nauczał. Mówił o ludziach, których nazwał błogosławionymi czyli szczęśliwymi. 

 

 

Na dziś

Patrz na Syna Bożego
jakby dla ciebie samej przyszedł na świat.
Jest twój, jest twoim wszystkim, 
jest twoją jedyną Miłością.

św. Maria od Wcielenia