logo
Aktualności

„Taki duży taki mały może świętym być…„

Trwa listopad – miesiąc pamięci o zmarłych, ale i o świętych – tych kanonizowanych i tych „z sąsiedztwa”, jak mówi papież Franciszek. W szkołach – nie tylko w Polsce - nadal przywołuje się postacie świętych. Tak też było w szkole nr 1 im. Kazimierza Wielkiego w Grybowie, gdzie katechizuje s. Anna oraz w parafii Chrystusa Króla w Kijowie, gdzie katechizuje s. Oksana.

8 listopada w szkole w Grybowie odbyła się prezentacja świętych patronów. Każda klasa przedstawiała wylosowanego wcześniej świętego. Odbywało się to przy śpiewie popularnych piosenek „Taki duży, taki mały może świętym być” oraz „Góry do góry”. W przygotowanie strojów i atrybutów świętych włączyły się całe rodziny. Efekt? Sami zobaczcie…. Ostatnie ze zdjęć przedstawia „świętych z Kijowa”.

Dziękuję dyrekcji szkoły grybowskiej oraz wszystkim zaangażowanym w to wydarzenie za otwartość serca i konkretną pomoc.

s. Anna Korbaś

I Niedziela Adwentu

W sposób widzialny, w pełni i w majestacie przybędzie powtórnie w momencie Paruzji. Dlatego trzeba czuwać i przygotowywać się podczas ziemskiego życia na tak ważne wydarzenie, które zadecyduje o naszym wiecznym przeznaczeniu. Najlepszym przygotowaniem jest odpowiedzialne przeżywanie każdego dnia wśród ludzi okazując im życzliwość, miłość, współczucie, pomoc, zrozumienie i przebaczenie. 

Na dziś

Proście Go, uniżajcie się wobec niezmierzonej potęgi Boga.

św. Aniela Merici