logo
Aktualności

Światowy Dzień Życia Konsekrowanego

Razem z całym Kościołem i naszą Założycielką dziękujemy Bogu
za łaskę powołania i konsekracji zakonnej.

krzyż urszulański

W tym dniu bardziej żywe stają się dla nas słowa św. Anieli Merici, naszej Założycielki:

Siostry moje, ponieważ zostałyście wybrane na prawdziwe i nieskalane oblubienice Syna Bożego, zachęcam was, co więcej - proszę was i błagam, abyście wszystkie zechciały poznać, jak zadziwiająca jest nasza godność.

Nigdy nie zgłębimy dostatecznie tajemnicy naszego wybrania, za które - razem z całym Kościołem i naszą Założycielką  - dziękujemy dziś Bogu. Świadome, że bez Jego łaski nic nie możemy uczynić, prosimy o modlitwę w naszej intencji - o to, byśmy konsekwentnie szły za Chrystusem, oddając Mu się bez reszty poprzez życie w czystości, ubóstwie i posłuszeństwie i pozwoliły Mu się prowadzić tam, gdzie On nas potrzebuje.

Polecamy też modlitwie te młode kobiety, które Bóg powołuje do naszego Zakonu, aby poszły za wezwaniem, odpowiadając miłością na Miłość.

Zachęcamy do lektury Listu bp. Jacka Kicicńskiego CMF na Dzień Życia Konsekrowanego „W służbie wiary i powołania”.

w łódzi z Jezusem

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

V Niedziela Wielkanocna

Z Jezusem jesteśmy złączeni przez wiarę, modlitwę oraz przez wypełnianie Jego słowa. Zjednoczenie z NIM wymaga, podobnie jak krzew winny , oczyszczenia i przycinania dla lepszego owocowania. Proces ten dokonuje się przez Słowo Jezusa, które również umacnia w wypełnieniu woli Boga. Oczyszczanie i przycinanie jest procesem bolesnym, ale nie jest czynnością niszczycielską, ponieważ dokonuje tego delikatna ręka kochającego Boga.

 

 

Na dziś

Szukajcie najpierw Królestwa Bożego.

św. Aniela Merici