logo
Aktualności

Świąteczny list z Peru

LIMA 17 GRUDNIA 2021

W dzień rozpoczęcia nowenny przed Bożym Narodzeniem, która w ludowej formie nazywa  się POSADA, łączymy  się z Wami  w modlitwie - tej ludowej i tej liturgicznej - o dobre przygotowanie do przeżycia  Misterium naszego Zbawienia.

Wydawalo się, że w tym roku, gdy nauczanie i katecheza odbywa się online, nie uda się zorganizować w Miramar nowenny, a  jednak, 16 grudnia, rozpoczęła się  wirtualna  wędrówka  św. Józefa i Maryi z rodziny do rodziny w poszukiwaniu miejsca. Okazja do modlitwy, refleksji, ale też integracji rodzin i grup katechetycznych.

Siostra Barbara inaczej przeżywa ten okres w Pachacutec. Jeździ tam 2 razy w tygodniu, dowożąc żywność  do jadłodajni  wspólnotowych i rodzin najbardziej potrzebujacych.               
W ostanią niedzielę adwentu, w Pachacutek, odbył się chrzest 15. dzieci przygotowanych do tego wydarzenia przez s.Barbarę i s. Vicky (również online).

W międzyczasie, tak jakby na marginesie naszego apostolstwa, trwa zakończenie roku szkolnego w obu prowadzonych przez nas szkolach - pożegnania i spotkania Bożonarodzeniowe. Mamy za co dziękować Panu: za tyle znaków Jego obecności i pomocy, dzięki której mogłyśmy, razem z naszymi rodzinami,  przygotowywać  żłóbek naszego serca na Jego przyjście.  

Posada kończy się radosnym śpiewem: “ENTREN SANTOS PEREGRINOS…. Wejdźcie Święci Pielgrzymi, przyjmijcie  ten ubogi kącik,  bo choć biedne jest mieszkanie, daję  Jezusowi z cał,ego serca”. Ufamy, że  Pan sam przygotuje nasze ubogie  serca do przyjęcia Go.

Obie dziekujemy za życzenia, które już do nas dochodzą z Polski i za to, że dzięki Siostrom mogłyśmy pomóc wielu rodzinom w Limie i w Pachacutek .

Wraz z wdzięcznością, błogosławieństwami od rodzin otrzymujących wspiercie, przesyłamy serdeczne  życzenia: Niech Dziecię Jezus umocni nas WSZYSTKIE na każdy dzień Nowego Roku.

s.Maria  Waclawa i s.Barbara osu

 

Wniebowzięcie Najświętszej Marii Panny

Uroczystość Wniebowzięcia Maryi jest naszą nadzieją. Matka Chrystusa osiągnęła już cel ostateczny – wraz z ciałem i duszą została wzięta do nieba, gdzie cieszy się wiecznym szczęściem i chwałą.

 

Na dziś

Wiernie i radośnie
trwajcie w rozpoczętym dziele.

św. Aniela Merici