logo
Aktualności

Św. Urszula stawia pytania

Kolejny raz kalendarz liturgiczny Kościoła, pod datą 21 października, przywołuje św. Urszulę, męczennicę z IV wieku. Z woli naszej Założycielki, św. Anieli Merici została ona patronką naszego Zgromadzenia i prowadzonych przez nas dzieł apostolskich. 

Jest to zatem okazja do świętowania, ale i do refleksji. Krótka medytacja przygotowana przez jedną z naszych sióstr może nam w tym pomóc.

Zapraszamy również do włączenia się do wspólnej modlitwy dziękczynnej za nasz Instytut i za całą rodzinę urszulańską. Naszą modlitwą może stać się pieśń, napisana również przez jedną z urszulanek i wyśpiewana kilka lat temu przez siostry ze wspólnoty w Krakowie.

IV Niedziela Wielkanocna

Dobry pasterz jest dla swoich owiec kochającym bratem i prawdziwym, wiernym przyjacielem. Zna każdą owcę, one go też znają i idą za jego głosem. Miedzy dobrym pasterzem a jego stadem nawiązuje się serdeczna, bliska, ciepła, przyjacielska relacja. Prawdziwy pasterz zawsze ma czas i jest do dyspozycji swojego stada we dnie i w nocy. Dobry pasterz nigdy nie zawodzi.

Na dziś

Wiernie i radośnie
trwajcie w rozpoczętym dziele.

św. Aniela Merici