logo
Aktualności

Spotkanie w Częstochowie

W dniach od 29 kwietnia do 2 maja br. w częstochowskim domu odbyła się „Konferencja dla Sióstr pracujących w szkole” zorganizowana przez Komisję do spraw wychowania i Siostry Doradczynie.

Pomimo kuszącej perspektywy wolnego weekendu majowego, zapragnęło w niej uczestniczyć 50 Sióstr zaangażowanych w apostolstwo. Obecna była także Siostra Prowincjalna, która 30 kwietnia świętowała swoje urodziny.

Spotkanie rozpoczęłyśmy Eucharystią na Jasnej Górze. Modliłyśmy się przed cudownym Obrazem Królowej Polski za s. Iwonę i dzieła naszej prowincji. Można zatem powiedzieć, że Maryja stała się patronką konferencji. Pod Jej okiem bardzo intensywny czas refleksji, modlitwy, słuchania tego, co mówi Duch do Kościołów  upłynął w atmosferze pokoju, szacunku i zaufania. Miałyśmy okazję, by podzielić się radościami i troskami oraz wspólnie popatrzeć w przyszłość, dostrzec jej wyzwania i obietnice.

Serdecznie dziękujemy Organizatorkom, ale też Wspólnocie częstochowskiej za gościnność i troskę. Mamy nadzieję, że dobry Bóg wynagrodzi każdy trud, każde dobro.

s. Ewa Pyzik

Galeria >>>

Zesłanie Ducha Świętego

W Biblii słowa – wicher i ogień są często symbolami dynamicznej, twórczej obecności Ducha Bożego, który wspiera, podtrzymuje i odnawia życie religijne człowieka. Duch Święty daje wzrost duchowy, pobudza do nowego zapału i gorliwości we wspólnocie Kościoła Chrystusowego.

Na dziś

Miejmy zawsze serca rozpalone miłością.

św. Aniela Merici