logo
Aktualności

Spotkanie w Częstochowie

W dniach od 29 kwietnia do 2 maja br. w częstochowskim domu odbyła się „Konferencja dla Sióstr pracujących w szkole” zorganizowana przez Komisję do spraw wychowania i Siostry Doradczynie.

Pomimo kuszącej perspektywy wolnego weekendu majowego, zapragnęło w niej uczestniczyć 50 Sióstr zaangażowanych w apostolstwo. Obecna była także Siostra Prowincjalna, która 30 kwietnia świętowała swoje urodziny.

Spotkanie rozpoczęłyśmy Eucharystią na Jasnej Górze. Modliłyśmy się przed cudownym Obrazem Królowej Polski za s. Iwonę i dzieła naszej prowincji. Można zatem powiedzieć, że Maryja stała się patronką konferencji. Pod Jej okiem bardzo intensywny czas refleksji, modlitwy, słuchania tego, co mówi Duch do Kościołów  upłynął w atmosferze pokoju, szacunku i zaufania. Miałyśmy okazję, by podzielić się radościami i troskami oraz wspólnie popatrzeć w przyszłość, dostrzec jej wyzwania i obietnice.

Serdecznie dziękujemy Organizatorkom, ale też Wspólnocie częstochowskiej za gościnność i troskę. Mamy nadzieję, że dobry Bóg wynagrodzi każdy trud, każde dobro.

s. Ewa Pyzik

Galeria >>>

IV Niedziela Zwykła

Jezus widząc tłumy, wszedł na górę i nauczał. Mówił o ludziach, których nazwał błogosławionymi czyli szczęśliwymi. 

 

 

Na dziś

Dusza czuje się wezwana
podążać jedynie tą drogą,
którą jej wyznacza Ten,
za którym tak żarliwie tęskni.

św. Maria od Wcielenia