logo
Aktualności

Spotkanie w Częstochowie

W dniach od 29 kwietnia do 2 maja br. w częstochowskim domu odbyła się „Konferencja dla Sióstr pracujących w szkole” zorganizowana przez Komisję do spraw wychowania i Siostry Doradczynie.

Pomimo kuszącej perspektywy wolnego weekendu majowego, zapragnęło w niej uczestniczyć 50 Sióstr zaangażowanych w apostolstwo. Obecna była także Siostra Prowincjalna, która 30 kwietnia świętowała swoje urodziny.

Spotkanie rozpoczęłyśmy Eucharystią na Jasnej Górze. Modliłyśmy się przed cudownym Obrazem Królowej Polski za s. Iwonę i dzieła naszej prowincji. Można zatem powiedzieć, że Maryja stała się patronką konferencji. Pod Jej okiem bardzo intensywny czas refleksji, modlitwy, słuchania tego, co mówi Duch do Kościołów  upłynął w atmosferze pokoju, szacunku i zaufania. Miałyśmy okazję, by podzielić się radościami i troskami oraz wspólnie popatrzeć w przyszłość, dostrzec jej wyzwania i obietnice.

Serdecznie dziękujemy Organizatorkom, ale też Wspólnocie częstochowskiej za gościnność i troskę. Mamy nadzieję, że dobry Bóg wynagrodzi każdy trud, każde dobro.

s. Ewa Pyzik

Galeria >>>

V Niedziela Wielkanocna

Chrystus daje nam miłość, którą czerpie z kochającego serca Ojca (por. J 15,9) i pragnie, abyśmy wzajemnie nią się dzielili. Miłość Jezusa uzdalnia nas do szczerego i odważnego praktykowania tej szczególnej cnoty, która staje się czytelnym znakiem dla wszystkich oraz świadczy o tym, że jesteśmy prawdziwymi uczniami Chrystusa.

 

 

 

Na dziś

Boże jesteś moim Życiem, bo mnie wypełniasz.

św. Maria od Wcielenia