logo
Aktualności

Spotkanie urszulańskie na Ukrainie

W dniach 12-14 października 2019 r. w Kamieńcu Podolskim po raz pierszy odbyło się spotkanie sióstr urszulanek pracujących na Ukrainie: urszulanek Unii Rzymskiej i urszulanek Serca Jezusa Konającego. Przyjechały wszystkie nasze siostry z 4 wspólnot oraz urszulanki szare z Kamieńca, Czerniowiec i Dniepra. 

Spotkanie to upłynęło w bardzo serdecznej, siostrzanej atmosferze. Oprócz wspólnej Eucharystii, modlitwy Liturgą Godzin i adoracji, nie zabrakło czasu na rekreację oraz wymianę doświadczeń przy suto zastawionym stole. W tych dniach towarzyszył nam ks. Jarosław Giżycki Tchr, który w czasie konferencji poprowadził nas drogą oblubieńczej miłości Księgi Pieśni nad Pieśniami  i chyba nie był to przypadek, bo to przecież temat tak bliski św. Anieli Merici...

Miałyśmy też możliwość uczestnictwa w niedzielnej Eucharystii w kamienieckiej katedrze oraz zwiedzania tego pięknego miasta.

W dniach, w których Unia Rzymska przeżywała Kapitułę Generalną i w czasie nowenny przed Świętem św. Urszuli każda z nas mogła odkryć bogactwo wielkiej urszulańskiej rodziny i na nowo zachwycić się działaniem Boga, który powołuje zarówno świętych, jak i każdą z nas do podjęcia misji w Kościele.

Dziękujemy s. Tetianie Lesiuk za przygotowanie spotkania, siostrom szarym urszulankom za gościnę w ich kamienieckim domu i czekamy na kolejne spotkanie...

                                                           s. Weronika Świętosławska OSU

Uroczystość Trójcy Przenajświętszej

Trójca Święta jest też wzorem dla Kościoła. Jesteśmy w nim wezwani do jedności i wzajemnej miłości, która jest konkretnym świadectwem naszej wiary w Boga Ojca, Syna i Ducha Świętego.

 

 

Na dziś

Proście Go, uniżajcie się wobec niezmierzonej potęgi Boga.

św. Aniela Merici