logo
Aktualności

Spotkanie urszulańskie na Ukrainie

W dniach 12-14 października 2019 r. w Kamieńcu Podolskim po raz pierszy odbyło się spotkanie sióstr urszulanek pracujących na Ukrainie: urszulanek Unii Rzymskiej i urszulanek Serca Jezusa Konającego. Przyjechały wszystkie nasze siostry z 4 wspólnot oraz urszulanki szare z Kamieńca, Czerniowiec i Dniepra. 

Spotkanie to upłynęło w bardzo serdecznej, siostrzanej atmosferze. Oprócz wspólnej Eucharystii, modlitwy Liturgą Godzin i adoracji, nie zabrakło czasu na rekreację oraz wymianę doświadczeń przy suto zastawionym stole. W tych dniach towarzyszył nam ks. Jarosław Giżycki Tchr, który w czasie konferencji poprowadził nas drogą oblubieńczej miłości Księgi Pieśni nad Pieśniami  i chyba nie był to przypadek, bo to przecież temat tak bliski św. Anieli Merici...

Miałyśmy też możliwość uczestnictwa w niedzielnej Eucharystii w kamienieckiej katedrze oraz zwiedzania tego pięknego miasta.

W dniach, w których Unia Rzymska przeżywała Kapitułę Generalną i w czasie nowenny przed Świętem św. Urszuli każda z nas mogła odkryć bogactwo wielkiej urszulańskiej rodziny i na nowo zachwycić się działaniem Boga, który powołuje zarówno świętych, jak i każdą z nas do podjęcia misji w Kościele.

Dziękujemy s. Tetianie Lesiuk za przygotowanie spotkania, siostrom szarym urszulankom za gościnę w ich kamienieckim domu i czekamy na kolejne spotkanie...

                                                           s. Weronika Świętosławska OSU

IV Niedziela Wielkanocna

Dobry pasterz jest dla swoich owiec kochającym bratem i prawdziwym, wiernym przyjacielem. Zna każdą owcę, one go też znają i idą za jego głosem. Miedzy dobrym pasterzem a jego stadem nawiązuje się serdeczna, bliska, ciepła, przyjacielska relacja. Prawdziwy pasterz zawsze ma czas i jest do dyspozycji swojego stada we dnie i w nocy. Dobry pasterz nigdy nie zawodzi.

Na dziś

Miejcie nadzieję i mocną wiarę,
że Bóg pomoże wam we wszystkim.

św. Aniela Merici