logo
Aktualności

Spotkanie urszulańskie na Ukrainie

W dniach 12-14 października 2019 r. w Kamieńcu Podolskim po raz pierszy odbyło się spotkanie sióstr urszulanek pracujących na Ukrainie: urszulanek Unii Rzymskiej i urszulanek Serca Jezusa Konającego. Przyjechały wszystkie nasze siostry z 4 wspólnot oraz urszulanki szare z Kamieńca, Czerniowiec i Dniepra. 

Spotkanie to upłynęło w bardzo serdecznej, siostrzanej atmosferze. Oprócz wspólnej Eucharystii, modlitwy Liturgą Godzin i adoracji, nie zabrakło czasu na rekreację oraz wymianę doświadczeń przy suto zastawionym stole. W tych dniach towarzyszył nam ks. Jarosław Giżycki Tchr, który w czasie konferencji poprowadził nas drogą oblubieńczej miłości Księgi Pieśni nad Pieśniami  i chyba nie był to przypadek, bo to przecież temat tak bliski św. Anieli Merici...

Miałyśmy też możliwość uczestnictwa w niedzielnej Eucharystii w kamienieckiej katedrze oraz zwiedzania tego pięknego miasta.

W dniach, w których Unia Rzymska przeżywała Kapitułę Generalną i w czasie nowenny przed Świętem św. Urszuli każda z nas mogła odkryć bogactwo wielkiej urszulańskiej rodziny i na nowo zachwycić się działaniem Boga, który powołuje zarówno świętych, jak i każdą z nas do podjęcia misji w Kościele.

Dziękujemy s. Tetianie Lesiuk za przygotowanie spotkania, siostrom szarym urszulankom za gościnę w ich kamienieckim domu i czekamy na kolejne spotkanie...

                                                           s. Weronika Świętosławska OSU

XXXII Niedziela Zwykła

Zmartwychwstanie jest pełnią życia w niebie. Jest największym szczęściem i radością z przebywania z Bogiem jako Jego dzieci. Zmartwychwstanie jest najwspanialszym darem miłosiernego Ojca.

Na dziś

Patrz na Syna Bożego
jakby dla ciebie samej przyszedł na świat.
Jest twój, jest twoim wszystkim, 
jest twoją jedyną Miłością.

św. Maria od Wcielenia