logo
Aktualności

Spotkanie Urszulańskich Róż Różańcowych w Częstochowie

W zimowy weekend 7-9 stycznia 2022 w Częstochowie odbyło się drugie w historii spotkanie Urszulańskich Róż Różańcowych. Przebiegało ono pod hasłem „Oto Matka Twoja” i było czasem poznawania Pana Jezusa, kontemplacji i Jego życia w tajemnicach Różańca. A także nawiązywanie więzi z Jego Matką oraz ze sobą nawzajem.

Spotkanie zgromadziło członków Róż Urszulańskich wszelkiego stanu :) a także sympatyków Sióstr Urszulanek oraz tych, którzy pragnęli jeszcze bardziej pogłębić swoją więź z Maryją. Duchowym przewodnikiem w naszej drodze był dominikanin o. Michał Murzyn, który nie tylko pomógł nam poznać głębie różańca, ale także odkryć na nowo piękno kontemplacji tej modlitwy. 

W rekolekcyjnym czasie nie zabrakło Eucharystii, modlitwy (nie tylko różańcowej:)) konferencji, adoracji, warsztatów, ale i wspólnego radosnego czasu spędzonego ze sobą. Można powiedzieć, że mimo bardzo spokojnego weekendu, który mógł być prawdziwym głębokim oddechem w wirze codzienności, Pan Bóg nie skąpił nam fajerwerków - zarówno tych duchowych, jak i przyziemnych (choć wystrzeliwały wysoko w niebo).

Wdzięczni za czas poznawania Pana Jezusa przez Maryję, zachęcamy do obejrzenia krótkich migawek z naszego spotkania, a także już teraz mamy nadzieję, że kolejne weekendowe rekolekcje Urszulańskich Róż Różańcowych zgromadzą jeszcze więcej osób, które na co dzień tworzą to piękne, modlitewne dzieło.

 

ak

II Niedziela Adwentu

Jan Chrzciciel nawoływał do nawrócenia na pustyni, nie w wielkich miastach czy w świątyni Jerozolimskiej, gdzie mógł spotkać tłumy pielgrzymów. Nad Jordan przybywali ludzie z różnych miejsc i środowisk, aby go słuchać, wyznawać swoje grzechy i przyjąć jego chrzest w wodach Jordanu. Może byli zniewoleni jego głosem, którego echo rozlegało się bardzo daleko i którego nie zagłuszał hałas i zgiełk miejski czy biznesowe dysputy.

 

 

Na dziś

Wiernie i radośnie
trwajcie w rozpoczętym dziele.

św. Aniela Merici