logo
Aktualności

Spotkanie Urszulańskich Róż Różańcowych

W dniach 25-27 października 2019 roku w Częstochowie, u stóp Matki Bożej Jasnogórskiej odbyło się spotkanie małej grupki Urszulańskich Róż Różańcowych.

Warto przypomnieć, że inicjatywa URR zrodziła się dwa lata temu na Urszulańskich Dniach Młodych w Poznaniu. Powstały wtedy wśród urszulańskiej młodzieży 4 Róże Różańcowe i jedna Róża sióstr.  W międzyczasie utworzyły się kolejne: dwie dziecięce w Szkole Podstawowej w Krakowie oraz ósma róża,  do której należą siostry, nauczyciele i nasi pracownicy. 

Osoby należące do URR modlą się w czterech ważnych intencjach: o pokój na świecie i jedność w narodzie polskim, o miłość i jedność we wszystkich rodzinach, za całą rodzinę urszulańską, o powołania w Kościele i powołania do Zakonu Sióstr Urszulanek.

Podczas spotkania w Częstochowie towarzyszyła nam Pani Aneta, inicjatorka  URR, która rozpaliła nasze serca miłością i ufnością do Maryi. Swoim świadectwem i żywą wiarą otworzyła nasze serca na działanie Ducha Bożego. Już w trakcie spotkania zauważyłyśmy, że reżyserię spotkania zainspirowała sama Maryja. Pani Aneta wyraziła swoje przekonanie, że siostry, które przybyły na spotkanie, odpowiedziały na zaproszenie Matki Bożej, która poszukuje osób pragnących działać w Jej imieniu, prowadząc ludzi do Jezusa. 

Podczas modlitwy i wspólnej refleksji zrodziła się w nas potrzeba, aby bardziej ożywić, otoczyć opieką i ustalić zasady działalności Urszulańskich Róż Różańcowych. Przede wszystkim obrałyśmy Maryję - Różę Duchowną - na Patronkę rozwijającego się dzieła. Siostry obecne na spotkaniu podjęły duchową opiekę nad poszczególnymi Różami. Opieka duchowa ma polegać min. na stałym kontakcie z zelatorką i czuwaniem nad żywotnością i modlitwą grupy. W niedzielę 27 października, podczas Mszy świętej w kaplicy Domu Częstochowskiego zawierzyłyśmy Urszulańskie Róże Matce Bożej. Zwróciłyśmy się także z prośbą do ks. Biskupa Marka Solarczyka, przewodniczącego Rady ds. Duszpasterstwa Młodzieży, o pasterskie błogosławieństwo i patronowanie naszej działalności. Ksiądz Biskup odpowiedział pozytywnie na naszą prośbę i błogosławi temu dziełu. 

Dziękujemy Maryi za Jej prowadzenie, za dar radości ze spotkania we wspólnocie siostrzanej i za nadzieję, jaką wlała w nasze serca. 

Niebawem na naszej stronie pojawią się informacje o Urszulańskich Różach Różańcowych. Będzie także możliwość dołączenia do Róży. Zachęcamy też Siostry do zaangażowania się w dzieło Maryjne. Mamy nadzieję i pragnienie, aby inicjatywa Urszulańskich Róż rozwijała się w naszych dziełach apostolskich wśród dzieci, młodzieży, nauczycieli, pracowników i rodziców oraz naszych rodzin. Pragniemy, abyśmy wszyscy zostali otoczeni opieką i ochroną naszej Matki Maryi. 

Najświętsza Maryjo,
Królowo naszych serc, Różo Duchowna,
Tobie oddajemy i zawierzamy wszystkie Urszulańskie Róże Różańcowe,
te, które już istnieją i te, które za Twoją przyczyną będą powstawać…

 

S. Stella OSU

V Niedziela Wielkanocna

Z Jezusem jesteśmy złączeni przez wiarę, modlitwę oraz przez wypełnianie Jego słowa. Zjednoczenie z NIM wymaga, podobnie jak krzew winny , oczyszczenia i przycinania dla lepszego owocowania. Proces ten dokonuje się przez Słowo Jezusa, które również umacnia w wypełnieniu woli Boga. Oczyszczanie i przycinanie jest procesem bolesnym, ale nie jest czynnością niszczycielską, ponieważ dokonuje tego delikatna ręka kochającego Boga.

 

 

Na dziś

Miejmy zawsze serca rozpalone miłością.

św. Aniela Merici