logo
Aktualności

Śluby wieczyste s. Moniki Tropper osu

Nasza siostra Monika Tropper złożyła Bogu śluby wieczyste. Uczyniła to w dniu 3 lipca 2021 r. w kościele parafialnym w Sierczy koło Wieliczki.
W tak ważnej dla siostry chwili uczestniczyły licznie przybyłe siostry z naszych innych wspólnot. Nie mogło też zabraknąć rodziny, bliskich i przyjaciół. Przybyli nauczyciele z naszej krakowskiej szkoły, gdzie siostra uczyła i sierczańskiego przedszkola. Byli obecni wychowankowie siostry Moniki z Rodzicami. Nie zabrakło parafian dla których była to niecodzienna okazja przeżycia wydarzenia złożenia Bogu wieczystych ślubów zakonnych. Uroczystości przewodził i wygłosił homilię o.Damian Pawlik SJ z Krakowa. Oprawę muzyczną przygotował połączony chór sióstr urszulanek i nauczycieli z naszej krakowskiej szkoły ze Starowiślnej. Wspólnie dziękowaliśmy Bogu za łaskę powołania naszej siostry i życzyliśmy wytrwania w nim do końca. Dla wszystkich była to też okazja do odnowienia się w wierze i refleksji nad własnym powołaniem.

IV Niedziela Wielkanocna

Dobry pasterz jest dla swoich owiec kochającym bratem i prawdziwym, wiernym przyjacielem. Zna każdą owcę, one go też znają i idą za jego głosem. Miedzy dobrym pasterzem a jego stadem nawiązuje się serdeczna, bliska, ciepła, przyjacielska relacja. Prawdziwy pasterz zawsze ma czas i jest do dyspozycji swojego stada we dnie i w nocy. Dobry pasterz nigdy nie zawodzi.

Na dziś

Tym więcej jest trudu i niebezpieczeństw,
im większej wartości jest przedsięwzięcie.

św. Aniela Merici