logo
Aktualności

Śluby wieczyste s. Moniki Tropper osu

Nasza siostra Monika Tropper złożyła Bogu śluby wieczyste. Uczyniła to w dniu 3 lipca 2021 r. w kościele parafialnym w Sierczy koło Wieliczki.
W tak ważnej dla siostry chwili uczestniczyły licznie przybyłe siostry z naszych innych wspólnot. Nie mogło też zabraknąć rodziny, bliskich i przyjaciół. Przybyli nauczyciele z naszej krakowskiej szkoły, gdzie siostra uczyła i sierczańskiego przedszkola. Byli obecni wychowankowie siostry Moniki z Rodzicami. Nie zabrakło parafian dla których była to niecodzienna okazja przeżycia wydarzenia złożenia Bogu wieczystych ślubów zakonnych. Uroczystości przewodził i wygłosił homilię o.Damian Pawlik SJ z Krakowa. Oprawę muzyczną przygotował połączony chór sióstr urszulanek i nauczycieli z naszej krakowskiej szkoły ze Starowiślnej. Wspólnie dziękowaliśmy Bogu za łaskę powołania naszej siostry i życzyliśmy wytrwania w nim do końca. Dla wszystkich była to też okazja do odnowienia się w wierze i refleksji nad własnym powołaniem.

I Niedziela Adwentu

W sposób widzialny, w pełni i w majestacie przybędzie powtórnie w momencie Paruzji. Dlatego trzeba czuwać i przygotowywać się podczas ziemskiego życia na tak ważne wydarzenie, które zadecyduje o naszym wiecznym przeznaczeniu. Najlepszym przygotowaniem jest odpowiedzialne przeżywanie każdego dnia wśród ludzi okazując im życzliwość, miłość, współczucie, pomoc, zrozumienie i przebaczenie. 

Na dziś

Wiernie i radośnie
trwajcie w rozpoczętym dziele.

św. Aniela Merici