logo
Aktualności

Śluby wieczyste s. Moniki Tropper osu

Nasza siostra Monika Tropper złożyła Bogu śluby wieczyste. Uczyniła to w dniu 3 lipca 2021 r. w kościele parafialnym w Sierczy koło Wieliczki.
W tak ważnej dla siostry chwili uczestniczyły licznie przybyłe siostry z naszych innych wspólnot. Nie mogło też zabraknąć rodziny, bliskich i przyjaciół. Przybyli nauczyciele z naszej krakowskiej szkoły, gdzie siostra uczyła i sierczańskiego przedszkola. Byli obecni wychowankowie siostry Moniki z Rodzicami. Nie zabrakło parafian dla których była to niecodzienna okazja przeżycia wydarzenia złożenia Bogu wieczystych ślubów zakonnych. Uroczystości przewodził i wygłosił homilię o.Damian Pawlik SJ z Krakowa. Oprawę muzyczną przygotował połączony chór sióstr urszulanek i nauczycieli z naszej krakowskiej szkoły ze Starowiślnej. Wspólnie dziękowaliśmy Bogu za łaskę powołania naszej siostry i życzyliśmy wytrwania w nim do końca. Dla wszystkich była to też okazja do odnowienia się w wierze i refleksji nad własnym powołaniem.

XV Niedziela Zwykła

Ewangelia podaje ważne instrukcje dotyczące sposobu życia oraz apostolskiej działalności misjonarzy. Wyposażenie ich powinno być skromne, bez zapasów, bez pieniędzy, bez zbędnych osobistych rzeczy. Wiara i ufność Apostołów w Bożą opatrzność – to priorytety w przekazywaniu orędzia o miłosierdziu najlepszego Ojca, który pragnie zbawić wszystkich ludzi.

Na dziś

Dusza czuje się wezwana
podążać jedynie tą drogą,
którą jej wyznacza Ten,
za którym tak żarliwie tęskni.

św. Maria od Wcielenia