logo
Aktualności

Słowem powołani

W dniach 24-26 listopada 2023 roku, zapraszamy na weekendowe skupienie do Sióstr Urszulanek UR, tym razem do Częstochowy. Będą to rekolekcje skierowane szczególnie do dziewczyn i młodych kobiet, które szukają swojej drogi życia i chcą podjąć ścieżkę rozeznawania powołania do życia konsekrowanego. Naszym przewodnikiem będzie Słowo Boże, a tym razem zatrzymamy się przy obrazie Jezusa, który powołuje pierwszych uczniów słowami: Wypłyń na głębię!

W czasie rekolekcji będziemy również mówić o reakcjach uczniów na Boże zaproszenie, o konsekwencjach podjęcia i niepodjęcia decyzji, o towarzyszących wyborom emocjach… W klimacie zasłuchania w Słowo Boże i nasze serca, ciszy i adoracji, chcemy przede wszystkim umocnić się w osobistym spotkaniu z Jezusem i pogłębiać naszą więź przyjaźni z Nim. Będzie to także okazja do indywidualnych rozmów z siostrami czy kapłanem, aby móc jaśniej zobaczyć swoją życiową sytuację i określić największe wyzwania w drodze rozeznawania powołania.

 

Listopadowe skupienie jest pierwszym z serii trzech, które stanowią roczną drogę rozeznawania w oparciu o modlitwę tekstami biblijnymi - Słowem powołani.

ZAPRASZAMY!

Rekolekcje prowadzą: Siostry Urszulanki UR

  • termin: 24-26 listopada 2023
  • rozpoczęcie: 24 listopada, o godz. 18:30 
  • zakończenie: 26 listopada, po obiedzie, ok. godz. 14:00 
  • miejsce: klasztor Sióstr Urszulanek UR, Częstochowa, ul. 3 maja 2/4
  • rekolekcje dla młodzieży żeńskiej (od 18 do 40 r. ż.)
  • zgłoszenia: powolanieosu@gmail.com(lub telefonicznie s. Jana 728 891 144  - (do 20 listopada)
  • prosimy wziąć ze sobą Pismo święte i notatnik
  • koszt: ofiara dobrowolna
I Niedziela Adwentu

W sposób widzialny, w pełni i w majestacie przybędzie powtórnie w momencie Paruzji. Dlatego trzeba czuwać i przygotowywać się podczas ziemskiego życia na tak ważne wydarzenie, które zadecyduje o naszym wiecznym przeznaczeniu. Najlepszym przygotowaniem jest odpowiedzialne przeżywanie każdego dnia wśród ludzi okazując im życzliwość, miłość, współczucie, pomoc, zrozumienie i przebaczenie. 

Na dziś

W duchowej radości
przejdźmy przez to nasze krótkie życie.

św. Aniela Merici