logo
Aktualności

Skarbonka misyjna s. Wacławy

S. Wacława Witek w minionym roku przebywała w Polsce. W czasie pobytu mogła nie tylko cieszyć się polskim latem, ale i stopniowym wypełnieniem się jej „skarbonki misyjnej”. Teraz może z jej zawartości czerpać, by sprawiać innym radość. I za to DZIĘKUJE!

Serdecznie dziękuje  wspólnotom i każdej siostrze za modlitwę i ofiary pieniężne na rzecz naszych podopiecznych w Peru. Za część otrzymanej kwoty kupiłyśmy  książeczki  z perykopą ewangeliczną przeznaczoną na dany dzień 2021 roku.

W dniu 27 grudnia 2020 r., w niedzielę Świętej Rodziny, rozdałyśmy je – wraz z innymi darami - rodzinom uczestniczącym w katechezie. Jakież było moje zdziwienie, gdy zobaczyłam radość wszystkich bez wyjątku, i wielką wdzięczność. Sposób, w jaki ją przyjmowali był bardzo wymowny – dosłownie czynili to tak, jakby otrzymali coś bardzo cennego. Bardzo to było wzruszające!  Teraz w czasie nasilenia pandemii i związanych z tym  lęków oraz napięć, myślę, że czytanie Słowa Bożego jest jakby promykiem światła i nadziei na każdy dzień. Dziękuję  serdecznie!

 

s. Wacława Witek OSU 

IV Niedziela Zwykła

Jezus widząc tłumy, wszedł na górę i nauczał. Mówił o ludziach, których nazwał błogosławionymi czyli szczęśliwymi. 

 

 

Na dziś

Boże jesteś moim Życiem, bo mnie wypełniasz.

św. Maria od Wcielenia