logo
Aktualności

S. Ksawera Honorowym Obywatelem Gminy Jedlicze

S. Ksawera, która od 27 lat pracuje w Senegalu, przebywa teraz na trzymiesięcznym odpoczynku w Polsce. Tym razem oprócz wydarzeń, które zazwyczaj wypełniały jej pobyt w kraju (spotkania z rodzinami - zakonną i tą, z której pochodzi, przeżywanych rekolekcji i zasłużonego odpoczynku), dane jej było uczestniczyć w szczególnym wydarzeniu, jakim były Gminne Dożynki zorganizowane, 2 września 2018 r., w Dobieszynie, jej rodzinnej miejscowości.

s.ksawera

I nie była tam tylko w roli uczestnika, ponieważ podczas tego święta plonów miało miejsce uroczyste wręczenie jej Aktu Honorowego Obywatelstwa Gminy Jedlicze. Tytuł ten został nadany s. Ksawerze jako wyraz najwyższego wyróżnienia i uznania zgodnie z Uchwałą Rady Miejskiej w Jedliczu z dnia 23 sierpnia 2018 roku.

s.ksawera

S. Ksawera, dziękując za to wyróżnienie, zaznaczyła, że wszelkie honory i uznanie należą się przede wszystkim Jezusowi, który ją powołał i rozpalił w niej pragnienie niesienia Dobrej Nowiny i służenia ludziom potrzebującym. Dodała też, że wdzięczność winna jest rodzinie, ale i środowisku, w którym wzrastała, bo ono w dużej mierze ją ukształtowało, pomogło - i nadal pomaga - dawać siebie innym.

Przypomnijmy, że s. Ksawera - na wniosek Amabasady RP w Dakarze - została uhonorowana też okolicznościowym medalem pamiątkowym wybitym z okazji 25. rocznicy powstania Solidarności.

s.ksawera

Więcej zdjęć z tego wydarzenia na stronie gminy Jedlicze.

Można również zobaczyć relację wideo.


II Niedziela Wielkiego Postu

Na Taborze Jezus objawia się w Bożym, nadprzyrodzonym świetle, a nie tylko w blasku naturalnego światła, które Go z zewnątrz opromienia. Blask nadprzyrodzony przenika również szaty Chrystusa.

 

Na dziś

Miejmy zawsze serca rozpalone miłością.

św. Aniela Merici