logo
Aktualności

S. Ksawera Honorowym Obywatelem Gminy Jedlicze

S. Ksawera, która od 27 lat pracuje w Senegalu, przebywa teraz na trzymiesięcznym odpoczynku w Polsce. Tym razem oprócz wydarzeń, które zazwyczaj wypełniały jej pobyt w kraju (spotkania z rodzinami - zakonną i tą, z której pochodzi, przeżywanych rekolekcji i zasłużonego odpoczynku), dane jej było uczestniczyć w szczególnym wydarzeniu, jakim były Gminne Dożynki zorganizowane, 2 września 2018 r., w Dobieszynie, jej rodzinnej miejscowości.

s.ksawera

I nie była tam tylko w roli uczestnika, ponieważ podczas tego święta plonów miało miejsce uroczyste wręczenie jej Aktu Honorowego Obywatelstwa Gminy Jedlicze. Tytuł ten został nadany s. Ksawerze jako wyraz najwyższego wyróżnienia i uznania zgodnie z Uchwałą Rady Miejskiej w Jedliczu z dnia 23 sierpnia 2018 roku.

s.ksawera

S. Ksawera, dziękując za to wyróżnienie, zaznaczyła, że wszelkie honory i uznanie należą się przede wszystkim Jezusowi, który ją powołał i rozpalił w niej pragnienie niesienia Dobrej Nowiny i służenia ludziom potrzebującym. Dodała też, że wdzięczność winna jest rodzinie, ale i środowisku, w którym wzrastała, bo ono w dużej mierze ją ukształtowało, pomogło - i nadal pomaga - dawać siebie innym.

Przypomnijmy, że s. Ksawera - na wniosek Amabasady RP w Dakarze - została uhonorowana też okolicznościowym medalem pamiątkowym wybitym z okazji 25. rocznicy powstania Solidarności.

s.ksawera

Więcej zdjęć z tego wydarzenia na stronie gminy Jedlicze.

Można również zobaczyć relację wideo.


XV Niedziela Zwykła

Ewangelia podaje ważne instrukcje dotyczące sposobu życia oraz apostolskiej działalności misjonarzy. Wyposażenie ich powinno być skromne, bez zapasów, bez pieniędzy, bez zbędnych osobistych rzeczy. Wiara i ufność Apostołów w Bożą opatrzność – to priorytety w przekazywaniu orędzia o miłosierdziu najlepszego Ojca, który pragnie zbawić wszystkich ludzi.

Na dziś

Posłuszeństwo
jest w człowieku wielkim światłem,
które sprawia, że każdy czyn staje się dobry
i godny przyjęcia.

św. Aniela Merici