logo
Aktualności

SMAL Lublin

Już XI raz młodzi archidiecezji lubelskiej spotkali się na święcie młodych. SMAL – Spotkanie Młodych Archidiecezji Lubelskiej odbywało się od 16 do 20 sierpnia w Garbowie. Wymarzone miejsce do bycia razem: piękny, zbudowany ciężką pracą parafian Kościół pod wezwaniem Przemienienia Pańskiego, duży teren wokół, otwarta plebania i teren probostwa stają się na pięć dni centrum młodego Kościoła Lubelskiego. Wydarzenie organizuje Centrum Młodzieży wraz z zaangażowanymi wspólnotami.

Tego roku spotkanie zgromadziło ponad 900 osób, które wsłuchiwały się w Serce Jezusa oraz swoje serca, by zjednoczyć je ze sobą. W „Echo serca”, bo tak brzmiało hasło tegorocznych dni, wprowadzał ks. Kamil Duszek, moderator Ruchu Światło-Życie diecezji siedleckiej. Każdego dnia głosił on konferencje i prowadził uczestników w głąb siebie, do własnego wnętrza. Nie zabrakło także gości, koncertów, codziennych spotkań w grupach, ale także czasu na pobycie
i ucieszenie się obecnością młodych ludzi, którzy również są na drodze wiary. W tym ogromnym przedsięwzięciu, brali udział kapłani, siostry zakonne, klerycy, ale też sztab młodych świeckich, którzy troszczyli się organizację, logistykę, bezpieczeństwo, gastronomię czy zwyczajnie o wodę na towarzyszące upały.  Przez cały czas wydarzenia obecny i zawsze gotowy do rozmowy, spowiedzi był bp pomocnicy  Adam Bab.

Udział w tym spotkaniu, spojrzenie na młodych adorujących Jezusa Eucharystycznego, korzystających z sakramentów, dzielących się swoimi wątpliwościami i poszukiwaniem Boga, prowadzi do przekonania: WARTO! Warto być, po ludzku czasem „tracić czas” i szukać nowych dróg docierania do młodych. Cieszymy się z możliwości udziału w tym święcie młodych.

s. Małgorzata Niemiec

s. Lidia Olszówka

XV Niedziela Zwykła

Ewangelia podaje ważne instrukcje dotyczące sposobu życia oraz apostolskiej działalności misjonarzy. Wyposażenie ich powinno być skromne, bez zapasów, bez pieniędzy, bez zbędnych osobistych rzeczy. Wiara i ufność Apostołów w Bożą opatrzność – to priorytety w przekazywaniu orędzia o miłosierdziu najlepszego Ojca, który pragnie zbawić wszystkich ludzi.

Na dziś

Szukajcie najpierw Królestwa Bożego.

św. Aniela Merici