logo
Aktualności

SMAL Lublin

Już XI raz młodzi archidiecezji lubelskiej spotkali się na święcie młodych. SMAL – Spotkanie Młodych Archidiecezji Lubelskiej odbywało się od 16 do 20 sierpnia w Garbowie. Wymarzone miejsce do bycia razem: piękny, zbudowany ciężką pracą parafian Kościół pod wezwaniem Przemienienia Pańskiego, duży teren wokół, otwarta plebania i teren probostwa stają się na pięć dni centrum młodego Kościoła Lubelskiego. Wydarzenie organizuje Centrum Młodzieży wraz z zaangażowanymi wspólnotami.

Tego roku spotkanie zgromadziło ponad 900 osób, które wsłuchiwały się w Serce Jezusa oraz swoje serca, by zjednoczyć je ze sobą. W „Echo serca”, bo tak brzmiało hasło tegorocznych dni, wprowadzał ks. Kamil Duszek, moderator Ruchu Światło-Życie diecezji siedleckiej. Każdego dnia głosił on konferencje i prowadził uczestników w głąb siebie, do własnego wnętrza. Nie zabrakło także gości, koncertów, codziennych spotkań w grupach, ale także czasu na pobycie
i ucieszenie się obecnością młodych ludzi, którzy również są na drodze wiary. W tym ogromnym przedsięwzięciu, brali udział kapłani, siostry zakonne, klerycy, ale też sztab młodych świeckich, którzy troszczyli się organizację, logistykę, bezpieczeństwo, gastronomię czy zwyczajnie o wodę na towarzyszące upały.  Przez cały czas wydarzenia obecny i zawsze gotowy do rozmowy, spowiedzi był bp pomocnicy  Adam Bab.

Udział w tym spotkaniu, spojrzenie na młodych adorujących Jezusa Eucharystycznego, korzystających z sakramentów, dzielących się swoimi wątpliwościami i poszukiwaniem Boga, prowadzi do przekonania: WARTO! Warto być, po ludzku czasem „tracić czas” i szukać nowych dróg docierania do młodych. Cieszymy się z możliwości udziału w tym święcie młodych.

s. Małgorzata Niemiec

s. Lidia Olszówka

II Niedziela Wielkiego Postu

Na Taborze Jezus objawia się w Bożym, nadprzyrodzonym świetle, a nie tylko w blasku naturalnego światła, które Go z zewnątrz opromienia. Blask nadprzyrodzony przenika również szaty Chrystusa.

Na dziś

Miejcie nadzieję i mocną wiarę,
że Bóg pomoże wam we wszystkim.

św. Aniela Merici