logo
Aktualności

Rozpoczęliśmy VIII Urszulańskie Dni Młodych!

W piątek, 24 maja 2019 r. rozpoczęliśmy nasze kolejne, ósme już Urszulańskie Dni Młodych. W tym roku obraliśmy konkretny kurs "CELna Miłość!"

Spotkanie rozpoczęliśmy o 16:30 i choć wydawać by się mogło, że to tylko popołudnie i wieczór, to trzeba przyznać, że działo się bardzo wiele!

 

Tradycyjnie rozpoczęliśmy od krótkiego zapoznania się zarówno z prowadzącymi tegoroczne UDM, jak i z wszystkimi, którzy przyjechali, by w tym czasie uwielbiać i poznawać Tego, który jest Miłością. Duszpasterzem spotkania jest w tym roku Ksiądz Rafał Sorkowicz, Chrystusowiec. Nie zabrakło oczywiście Sióstr Urszulanek, które przyjechały z młodzieżą, a także br. Seweryna, Bonifratra, który co roku przeżywa z nami UDM. 

Do Poznania przyjechała młodzież z różnych stron Polski, a także grupa młodych z Ukrainy, która spędziła w podróży wiele, wiele godzin. Prócz stałych bywalców naszego spotkania z urszulańskich szkół z Rybnika, Wrocławia i Poznania, młodzieży z Tarnowa, Polanicy, Gdyni, Krakowa czy Inowrocławia, po raz pierwszy na UDM pojawiła się grupa z Kosarzysk. Jej obecność jest dla nas wszystkich wielką radością. 

Po krótkiej integracji i niezbędnych ogłoszeniach, wspólnie uczestniczyliśmy we Mszy Świętej. Ks. Rafał w czasie homilii podzielił się swoim doświadczeniem Bożej Miłości, a także podkreślał, że miłość nie może istnieć bez wyzwalającej nas prawdy. Świetnym dopełnieniem Bożego Słowa usłyszanego podczas Eucharystii była pantomima przygotowana przez Siostry Juniorystki. Ukazywała ona istotę Bożej Miłości, która zawsze czeka na człowieka i chce mu się bezgranicznie dawać. 

Wieczorem gościliśmy na naszym spotkaniu niezwykłe, piękne małżeństwo, Igę i Konrada Grzybowskich, którzy nie tylko podzielili się swoim świadectwem budowania relacji, trwania w czystości przedmałżeńskiej, ale przede wszystkim byli dla nas świadkami niezwykłej wiary i zaufania Bogu, nawet w sytuacji rodzinnych dramatów. Dziękujemy im za niezwykłą konferencję oraz za podarunki, które otrzymaliśmy - każda z kobiet otrzymała piękną różę, jako dar od kochającego Boga Ojca, a panowie słodkie wafelki :) Ważnym darem były listy od Pana Boga dla każdej kobiety i każdego mężczyzny, które również dostarczyli nam Iga i Konrad.

Pierwszy dzień VIII Urszulańskich Dni Młodych zakończyliśmy adoracją Najświętszego Sakramentu. Ważnym elementem modlitwy było uświadomienie sobie, kim jestem w oczach Boga. Pomóc nam w tym miały białe kamienie, na których mogliśmy wypisać swoje imię... Imię, którym nazywa nas sam Pan Bóg. 

Jeden dzień, a tyle wydarzeń... Na Urszulańskich Dniach Młodych czas nabiera chyba innego wymiaru. Dziś również dzień pełen wrażeń i niespodzianek przygotowanych nam przez kochającego Ojca. 

Więcej o przebiegu naszego spotkania już niebawem. 

 

Agnieszka Kozłowska

 

III Niedziela Wielkanocna

Słowa i łamanie chleba połączyły dwóch uczniów wracających z Emaus z apostołami w Jerozolimie. Uczniowie z Emaus opowiadają o spotkaniu z Jezusem Zmartwychwstałym, którego rozpoznali przy łamaniu chleba. 

Na dziś

Miejcie nadzieję i mocną wiarę,
że Bóg pomoże wam we wszystkim.

św. Aniela Merici