logo
Aktualności

Rozpoczęcie roku w Międzyzakonnym Formacyjnym Studium Teologicznym w Krakowie

Uroczyste rozpoczęcie roku formacyjnego w Międzyzakonnym Formacyjnym Studium Teologicznym w roku akademickim 2018/2019 odbyło się 9 października 2018 r.

Mszy Świętej przewodniczył ks. bp Damian Muskus. Koncelebrowali: ks. dr hab. Stanisław Witkowski MS oraz ks. dr hab. Józef Pochwat MS, którzy włączyli się w modlitwę o łaski dla wykładowców i słuchaczek Studium. Podczas homilii ksiądz biskup, nawiązując do Ewangelii o talentach, powiedział: „Nie ma znaczenia, iloma talentami obdarzył nas Bóg. Liczy się tylko to, co z tymi talentami uczynimy, w jaki sposób będziemy nimi gospodarować. Pan jest hojny, każdemu z nas powierzył wielkie dobro oczekując, że będziemy pomnażać je i zmieniać świat. Do tego jesteśmy powołani, to jest nasza ludzka odpowiedzialność i ludzka powinność”.

mtsf

mtsf

Po Eucharystii ksiądz biskup wygłosił w auli konferencję, w której - przywołując przykład świętych - chciał na nowo rozbudzić zachwyt Ewangelią. Podkreślił, że świat oczekuje, byśmy byli głosicielami Dobrej Nowiny i ludźmi, którzy żyją według zasad Ewangelii. Przypomniał, że wybieramy życie zakonne, by bardziej przylgnąć do Jezusa. Uroczystość zakończyła wspólna agapa, podczas której mogłyśmy się ucieszyć łaską powołania i nawiązać znajomości, gdyż nowy - już piąty - rok formacyjny zaczynamy w zmienionym składzie.

s. Halina Filipek


IV Niedziela Wielkanocna

Dobry pasterz jest dla swoich owiec kochającym bratem i prawdziwym, wiernym przyjacielem. Zna każdą owcę, one go też znają i idą za jego głosem. Miedzy dobrym pasterzem a jego stadem nawiązuje się serdeczna, bliska, ciepła, przyjacielska relacja. Prawdziwy pasterz zawsze ma czas i jest do dyspozycji swojego stada we dnie i w nocy. Dobry pasterz nigdy nie zawodzi.

Na dziś

Posłuszeństwo
jest w człowieku wielkim światłem,
które sprawia, że każdy czyn staje się dobry
i godny przyjęcia.

św. Aniela Merici